Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖЕЛЕКТРОННЕ РОЗСІЯННЯ В ДВОВИМІРНИХ ВИРОДЖЕНИХ ПРОВІДНИКАХ

МІЖЕЛЕКТРОННЕ РОЗСІЯННЯ В ДВОВИМІРНИХ ВИРОДЖЕНИХ ПРОВІДНИКАХ

Назва:
МІЖЕЛЕКТРОННЕ РОЗСІЯННЯ В ДВОВИМІРНИХ ВИРОДЖЕНИХ ПРОВІДНИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ
ТЕМПЕРАТУР ІМ. Б.І.ВЄРКІНА
Яновський Андрій Володимирович
УДК 538.935
МІЖЕЛЕКТРОННЕ РОЗСІЯННЯ В ДВОВИМІРНИХ ВИРОДЖЕНИХ ПРОВІДНИКАХ
01.04.02. ѕ теоретична фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків ѕ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І.Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор
ГУРЖИ Радій Миколайович,
завідувач відділу, ФТІНТ НАН України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, член- кореспондент НАН України, професор СЛЬОЗОВ Віталій Валентинович, завідувач відділу, ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут"
доктор фізико-математичних наук, професор НАЦИК Василь Дмитрович, завідувач відділу, ФТІНТ НАН України
Провідна установа ѕ Харківський Національний університет ім. В.Н.Каразіна
Захист відбудеться 14 листопада 2000 р. о 16-30 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д.64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України (61164, м. Харків-164, пр. Леніна 47)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України.
Автореферат розісланий 5 жовтня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор фізико - математичних наук О.С.Ковальов
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної роботи. Проводящі системи зниженої вимірності, як відомо, займають важливе місце, як по відношенню до можливих технічних застосувань, так і до фундаментальних фізичних відкриттів (наприклад, квантовий ефект Хола). Під системами зниженої вимірності маються на увазі різноманітні класи об'єктів, які мають розмірність нижчу ніж 3. При цьому двовимірні системи викликають великий інтерес тому, що вони в меншій мірі ніж одновимірні схильні до діелектризації, також їх легше створювати та забезпечувати з ними електричний контакт. Крім цього, майже ідеальні проводящі системи меншої вимірності, як правило, створюють на практиці, використовуючи саме двовимірну основу [1]. Винятком є нещодавні експерименти, де одновимірні ланцюжки витягуються безпосередньо з трьохвимірного металу, див. наприклад [2].
Кінетичні властивості у двовимірних системах інтенсивно вивчаються на протязі останніх десятиріч, див. огляд [3]. Був період, коли головна увага надавалася взаємодії електронів провідності з дефектами або межами між двовимірним виродженим електронним газом та діелектриком [4]. Суттєвий стрибок в розвитку фізики двовимірних систем був здійснений в другій половині вісімдесятих років, коли були одержані гетеропереходи на основі арсеніду галія (GaAs-AlGaAs та інш.) з близьким до ідеального двовимірним виродженим електронним газом. Довжина вільного пробігу стосовно розсіяння на дефектах в сучасних зразках дуже велика та досягає 100 ё 120 мікрон [4], енергія Фермі досягає сотен кельвін. Головний механізм розсіяння у таких системах ѕ електрон-ектронні (е-е) зіткнення. Використовуючи квантові мікроконтакти (звуження завширшки близько довжини хвилі де Бройля) в двовимірних вироджених провідниках створюють вузькі двовимірні струмені або "промені" електронів. Використання таких струменів розвинулось у важливий технологічний напрямок в мікроелектроніці [6,7]. Важливість цього напрямку пов'язана із створенням принципово нової елементної бази для сучасної мікроелектроніки, класичного та майбутнього квантового комп'ютинга. Міжелектронне розсіяння при енергіях збудження до величин є головним чинником дисипації таких струменів, і тому інтерес до процесів цього типу дуже великий. Специфічні властивості електрон-електронної взаємодії роблять двовимірні провідники надзвичайно перспективними з точки зору передачі інформації, оскільки ведуть до формування довгоіснуючих вузьконаправлених струмових станів [8,9]. Між тим, послідовної теорії розповсюдження пучків в двовимірному виродженому електронному газі з урахуванням внеску розсіяних частинок досі не існувало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖЕЛЕКТРОННЕ РОЗСІЯННЯ В ДВОВИМІРНИХ ВИРОДЖЕНИХ ПРОВІДНИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок