Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯЦІЯ ГІСТАМІНОМ АПОПТОЗУ ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИН

РЕГУЛЯЦІЯ ГІСТАМІНОМ АПОПТОЗУ ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИН

Назва:
РЕГУЛЯЦІЯ ГІСТАМІНОМ АПОПТОЗУ ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,23 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Міністерство Охорони Здоров’я УКРАЇНИ
ДонецькИЙ державнИЙ медичнИЙ університет
імЕНІ М. Горького
НАУКОВО - ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
УДК: 612.017: 615.375
Ястремська Ірина Анатоліївна
РЕГУЛЯЦІЯ ГІСТАМІНОМ
АПОПТОЗУ ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИН
14.03.08 – імунологія та алергологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Центральній науково-дослідній лабораторії Вищого державного навчального закладу України „Українська медична стоматологічна академія” Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Кайдашев Ігор Петрович,
Вищий державний навчальний заклад України
„Українська медична стоматологічна академія”
завідувач Центральної науково-дослідної лабораторії,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб з доглядом за хворими.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Білоглазов Володимир Олексійович;
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського,
завідувач кафедри клінічної імунології та алергології;
кандидат медичних наук,
Курченко Андрій Ігорович;
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
доцент кафедри клінічної імунології та алергології
Провідна установа:
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ
Захист відбудеться „18” квітня 2007 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.04 у науково-дослідному інституті травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького ( 83048 , м. Донецьк, вул. Артема, 106)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України (83003, м. Донецьк, проспект Ілліча,16)
Автореферат розісланий „16” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор А.М. Колесніков
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається необхідністю вивчення нових підходів щодо регуляції функцій імунної системи. Відомо, що апоптозу належить особливе значення в підтримці гомеостазу клітин імунної системи. Порушення цього феномену призводить до лімфопроліферації та імунодефіцитів. Апоптоз імуноцитів у людини є універсальним інструментом регуляції імунної відповіді (Ярилин А.А., 2001). Вивчення механізмів регуляції даного процесу дозволить певним чином впливати на нього з метою регуляції чи корекції. Насьогодні важливим питанням є визначення ролі ендогенних біологічно-активних речовин у біорегуляції багатоклітинного організму та вивчення їх функціональної активності в умовах патології. Такі речовини відносяться до медіаторної ланки системи біорегуляції і беруть участь у механізмах міжгенних взаємодій на рівні популяцій спеціалізованих клітин.
Тому перспективним є дослідження ефектів потужного біогенного аміну гістаміну, провідна роль якого в патофізіології запалення та алергічних реакціях неодноразово доведена (Weltman Joel K., 2000; Bachert C., 2002; Macglashan D., 2003). Нещодавно з'ясувалося, що гістамін також регулятор багатьох істотних подій в імунній відповіді (. et al., 2002). Він впливає на дозрівання дендритних клітин та їхню T–поляризуючу здатність, змінює активацію, поляризацію, хемотаксис та ефекторні функції клітин, модулює баланс Th1/Th2-клітин, регулює функції алерген-специфічних T-клітини в алергічних імунних відповідях (., 2003; ., 2002). Гістамін має важливий вплив на індукцію й підтримання периферичної толерантності, розвиток аутоімунітету й раку (., 2003). Гістамін реалізує свої функції за допомогою чотирьох субтипів рецепторів, індукує декілька систем сигнальної трансдукції: фосфоліпазну та аденілатциклазну системи (Church M.K., 2004). Ці системи беруть безпосередню участь у реалізації програм апоптозу лімфоїдних клітин (Кайдашев І.П., 2004).
Але крім класичних ефектів, які реалізуються на рівні органу, гістамін прямо чи опосередковано впливає на функціональний стан імуноцитів, що обумовлює його імуномодулюючі ефекти та додаткові, неспецифічні ефекти антигістамінних препаратів (Бережная Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РЕГУЛЯЦІЯ ГІСТАМІНОМ АПОПТОЗУ ЛІМФОЇДНИХ КЛІТИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок