Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення технічних характеристик безпроміжкових черв’ячних передач кінематичних ланцюгІВ верстатного обладнання

Підвищення технічних характеристик безпроміжкових черв’ячних передач кінематичних ланцюгІВ верстатного обладнання

Назва:
Підвищення технічних характеристик безпроміжкових черв’ячних передач кінематичних ланцюгІВ верстатного обладнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Кіровоградський державний технічний університет
хамуйЄла жоакІм аугушто герра
УДК 621.833.389(088.8)
Підвищення технічних характеристик
безпроміжкових черв’ячних передач кінематичних ланцюгІВ верстатного обладнання
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та
інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та системи” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Надєїн Владислав Семенович, Кіровоградський державний технічний університет, м. Кіровоград, доцент кафедри “металорізальні верстати та системи.”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Кузнєцов Юрій Миколайович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, професор кафедри “Проектування верстатів та машин”;
кандидат технічних наук, доцент Бабін Олег Фавиєвич, Донбаська державна машинобудівна академія, м. Краматорськ, доцент кафедри “Металорізальні верстати та інструменти”.
Провідна установа:
Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра “Металорізальні верстати”, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “4” липня 2003 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .073.01 Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград, просп. Університетський, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград, просп. Університетський, 8.
Автореферат розісланий “3” червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каліч В.М.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Наявність бічних проміжків у ділильних черв'ячних передачах зубообробних верстатів, у черв'ячних передачах обертання столів багатоцільових верстатів з ЧПК – основна причина похибок обробки.
Зменшення проміжків у зачепленні до мінімуму за рахунок підвищення точності виготовлення передачі і її ланок істотно ускладнюють технологію обробки.
Застосування способів, що дозволяють зменшити боковий проміжок при збиранні передачі, ускладнює конструкцію верстата.
Використання таких прийомів не дозволяє гарантовано забезпечити надійну роботу передачі.
Це пояснюється тим, що через такі похибки, як радіальне биття зубчатого вінця черв'ячного колеса і витків черв'яка, усунути цілком боковий проміжок у зачепленні при складанні не можливо.
Для повного автоматичного вибору бокового проміжку в зачепленні ділильних черв'ячних пар застосовують конструкції передач із силовим замиканням зачеплення. Однак надійність роботи таких механізмів не на багато перевищує надійність черв'ячних зачеплень з періодичним регулюванням бокового проміжку. Причиною цього є те, що при силовому замиканні зачеплення навантажується з боку механізму силового замикання навантаженням, яке в 1,31,5 рази перевищує навантаження корисне. Наслідком цього є великі енергетичні втрати в зачепленні, підвищений знос, зниження точності передачі руху.
Зважаючи на те, що гарантування надійної роботи ділильних черв'ячних передач зубообробних верстатів і обертових столів верстатів з ЧПК дозволить підвищити якість обробки деталей, збільшити стійкість інструмента і міжремонтний термін роботи верстата, розробка шляхів рішення цієї задачі є актуальним для теорії і практики верстатобудування.
Особливо актуальна ця задача для сучасного стану верстатобудування України, тому що підвищуються вимоги до якості продукції машинобудування України зростають в зв'язку з необхідністю виходу її на міжнародний ринок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до напрямку державної цільової програми №062 “Програма виробництва технологічних комплексів машин і устаткування для агропромислового комплексу” на 1998-2005 роки (постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 року №403, від 11 квітня 2001 року №350), програмою “Підвищення надійності і довговічності машин і конструкцій”, Україна – 2010 (проект 4-“Технологічне і технічне відновлення виробництва”), а також згідно планів науково-дослідної роботи кафедри “Металорізальні верстати та системи” Кіровоградського державного технічного університету на 1996-2002 роки, договору про науково-технічне співробітництво Кіровоградського державного технічного університету з АТ “Гідросила” по підвищенню якості черв'ячних передач при ремонті технологічного устаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підвищення технічних характеристик безпроміжкових черв’ячних передач кінематичних ланцюгІВ верстатного обладнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок