Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ДІТЕЙ З ГОСТРИМ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТОМ

ОСОБЛИВОСТІ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ДІТЕЙ З ГОСТРИМ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТОМ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ДІТЕЙ З ГОСТРИМ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Харківська медична академія післядипломної освіти
ТАНЯНСЬКА Світлана Михайлівна
УДК 616.611-002-053+616.1
ОСОБЛИВОСТІ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ДІТЕЙ З ГОСТРИМ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТОМ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор
Пєший Микола Миколайович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедрою госпітальної педіатрії, м. Полтава.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, старший науковий
співробітник Богмат Людмила Федосіївна,
Інститут охорони здоров’я дітей і підлітків АМН
України, керівник відділу патології підлітків, м.Харків;
-
доктор медичних наук, професор
Прохоров Євген Вікторович, Донецький державний
медичний університет МОЗ України, завідувач кафедрою госпітальної педіатрії.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №2.
Захист відбудеться 30 травня 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий 27 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострий гломерулонефрит (ГГН) продовжує займати значне місце серед набутих нефропатій і є одним із найбільш важких уражень нирок (Гришко В.Г., Багдасарова І.В.,1997; Ліханова М. Г., 1998).
В останні роки підвищилась питома вага дітей молодшого віку серед захворівших ГГН, частіше стали спостерігатися важкі форми захворювання, які супроводжуються високою гіпертензією та порушенням функції нирок, а також мають затяжний характер перебігу із переходом в хронічні форми ( Коровіна Н.А., 1996; Кляцька Л.І. і співавт., 1999).
При імунопатологічних процесах, до яких відносять і ГГН (Іллек Я. Ю. і співавт., 1995; Welming J. J., 1995; Burkholder P., 1996), поряд із пошкодженням нирок розвивається генералізований васкуліт, який сприяє виникненню патологічних змін в багатьох органах та системах і, в першу чергу, в серцево-судинній – її центральному та периферійному відділах. Ускладнення ГГН найчастіше пов’язані саме з порушеннями серцево-судинної системи (крововиливи в мозок, серцева недостатність), які можуть призводити навіть до летальних випадків (Басалаєва М.С., 2000). Особливе місце в формуванні тяжких змін гемодинаміки належить стану вегетативного забезпечення її діяль-ності . Але дослідження цих питань в літературі представлені досить обмежено.
Крім того, запалення нирок, як правило, супроводжується змінами в системі ренін-ангіотензин-альдостерон з гіперпродукцією реніну та стимуляцією продукції альдостерону, що призводить до збільшення периферійного судинного опору та підвищення реабсорбції натрію і води (Папаян А.В., Савенкова Н.Д., 1997) .
Все це разом із васкулітом, сприяє розвитку гіперволемічної недостатності кровообігу і може призвести до значних порушень у функціонуванні серцево-судинної системи у дітей з ГГН.
Разом із тим, роботи по дослідженню стану серцево-судинної системи у хворих з ГГН поодинокі (Павлов В.А., 1992; Єнікєєва З.М., 1997), а результати їх неоднозначні або навіть протилежні. Частіше ці питання розглядаються у дорослих (Тарєєв Є. М., 1995; Тарєєва І. Є., 1998), а у дітей це лише окремі роботи, що торкаються змін серцево-судинної системи при хронічних гломерулонефритах або пієлонефритах ( Назар П. С., 1991; Чичко О. М., 1993; Анохіна О. В., 1996; Гришко В. І., 2000). Тому вважалось за доцільне визначити характер серцево-судинних та вегетативних порушень у дітей з ГГН при різних його варіантах та визначити підходи щодо їх корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ ТА ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ДІТЕЙ З ГОСТРИМ ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок