Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ РУМУНІЇ (ПОВІТИ СУЧАВА І БОТОШАНЬ)

ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ РУМУНІЇ (ПОВІТИ СУЧАВА І БОТОШАНЬ)

Назва:
ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ РУМУНІЇ (ПОВІТИ СУЧАВА І БОТОШАНЬ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ДУБОВІЧ ІОН
УДК 308:338:91 (498.31)
ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ
ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ РУМУНІЇ
(ПОВІТИ СУЧАВА І БОТОШАНЬ)
11.00.02- економічна та соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів - 2000


Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Шаблій Олег Іванович,
завідувач кафедри економічної та соціальної географії
Львівського національного університету імені
Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Заставецька Ольга Володимирівна,
Кафедра географії України
Тернопільського державного педагогічного
Університету імені Володимира Гнатюка;
 
Кандидат географічних наук, професор
Трохимчук Степан Васильович,
Кафедра міжнародних відносин і країнознавства
Львівського національного університету імені
Івана Франка.
Провідна установа: Чернівецький державний університет імені
Юрія Федьковича,
кафедра географії та картографії України
Міністерства освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться 30 червня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Доро-шенка, 41, ауд. 26.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львів-ського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 29 травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Дубіс Л.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження зарубіжних країн та їх регіонів завжди було і залишається однією із центральних проблем економічної та соціальної географії. Для України, яка стала незалежною державою (1991 р.), вивчення західних країн, особливо сусідніх, та окремих їх районів набирає дедалі більшого значення ще й тому, що вона поступово інтегрується у європейський простір. Важливою передусім є проблема вибору оптимальних шляхів і напрямків політичної та економічної інтеграції в Європу. Згідно з демократичними принципами функціонування регіонів пов’язане із впровадженням місцевого самоврядування та зростанням їх ролі у вирішенні питань свого подальшого соціального та економічного розвитку.
На сучасному етапі державні кордони поступово втрачають свою бар’єрну функцію, особливо внаслідок створення єврорегіонів та вільних економічних зон (ВЕЗ). Це сприяє процесам реструктуризації і дерегулюваня господарства, посилює зовнішній обмін товарів і капіталів, стимулює зростання чисельності зайнятих, що зумовлює підвищенні рівня життя населення тощо. Тому надзвичайно важливим і актуальним є комплексне вивчення суспільно-географічних, історико-географічних, геополітичних та інших особливостей прикордонних регіонів.
Нині знання про зарубіжні регіони, в тому числі сусідніх країн, дуже неповні. Незначна зовнішня міжрегіональна співпраця серйозно перешкоджає в розширенні й зміцненні міжнародних зв’язків України. Тому дедалі більшого значення і актуальності набуває виявлення об’єктивної інформації про процеси, що відбуваються у зарубіжних регіонах, зокрема сусідніх країн.
Виходячи з таких суспільних передумов, об’єктом нашого дослідження був обраний північно-східний регіон Румунії (ПСРР), до складу якого входять повіти Сучава і Ботошань, що межують з Чернівецькою областю України. Цей румунський регіон відзначається, насамперед, історико-географічними та гео-політичними особливостями, що важливе для вивчення українсько-румунських відносин, зокрема регіонально-прикордонних.
Названі обставини визначають актуальність дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-ційна робота виконана у рамках наукової теми кафедри економічної та соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка «Економіко-, соціально- та екологогеографічні проблеми західно-українського прикордоння».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО РЕГІОНУ РУМУНІЇ (ПОВІТИ СУЧАВА І БОТОШАНЬ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок