Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського

Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського

Назва:
Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,41 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Гриб Оксана Іванівна
УДК 930.1 (477) „1847/1926”
Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Полянський Олег Арсенович,
Львівський державний університет
фізичної культури,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Непомнящий Андрій Анатолійович,
Таврійський національний університет
імені Володимира Вернадського,
професор кафедри історії України і
допоміжних історичних дисциплін
кандидат історичних наук
Руда Оксана Василівна,
Інститут українознавства
імені Івана Крип’якевича НАН України,
молодший науковий співробітник
центру дослідження україно-польських відносин
Захист відбудеться “26” грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22)
Автореферат розісланий “23” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здобуття Україною незалежності і розвиток національної історичної науки дали можливість звернутися до вивчення життя та діяльності людей, які були організаторами й безпосередніми учасниками боротьби за національну державу. Питання персо-ніфікації історії, дослідження життєвого шляху, діяльності та творчої спадщини визначних її діячів стали одним із важливих завдань сучасної історичної науки. Праці, присвячені біографічній традиції, відіграють сьогодні все більш значиму роль. Увагу науковців привертають передусім імена тих українських діячів, діяльність та творчість яких у роки панування тоталітарної системи на українських землях фальшувалась чи взагалі була вилучена з наукового та суспільного обігу.
До таких діячів, які перебували на вістрі боротьби за національне визволення та культурний розвиток західноукраїнських земель, належав Олександр Барвінський. Він був активним учасником студентського руху в Галичині, організатором просвітницького руху, депутатом Галицького сейму і Віденського парламенту, членом уряду ЗУНР. На жаль, в сучасній історичній науці практично відсутні комплексні дослідження, які б вповні висвітлювали його громадсько-просвітницьку діяльність та історичну спадщину. Тому відчутною є потреба провести об’єктивне та науково виважене дослідження громадсько-просвітницької діяльності О. Барвінського, довести значення його праці у суспільно-політичному житті західноукраїнських земель наприкінці ХІХ – першій чверті ХХ століття, показати доцільність використання прикладу його громадсько-просвітницької праці на сучасному етапі національно-державної розбудови в Україні.
У виборі теми дисертації важливу роль відіграло те, що одним із основних завдань сучасної української історичної науки є вивчення і правдиве висвітлення всіх аспектів, пов’язаних із національними традиціями української історичної думки, її видатних носіїв. На жаль, багатогранна діяльність О. Барвінського як політика, публіциста та історика, а, найголовніше, його наукова спадщина не знайшли належного висвітлення. Дослідження історичної спадщини вченого сприятиме глибшому осмисленню нашої багатої і складної минувшини, розширенню горизонтів національної історичної свідомості, послужить імпульсом для піднесення вітчизняної історико-політологічної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Громадсько-просвітницька діяльність та історична спадщина Олександра Барвінського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок