Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зміни в становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60-70 років ХІХ ст.

Зміни в становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60-70 років ХІХ ст.

Назва:
Зміни в становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60-70 років ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Нікітін Юрій Олександрович
УДК 94 (477) “18”
Зміни в становищі сільського й міського населення
Київської та Чернігівської губерній після селянської і
міської реформ 60-70 років ХІХ ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України факультету української філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Дробот Іван Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
проректор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Добржанський Олександр Володимирович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
декан історичного факультету
кандидат історичних наук, доцент
Шевченко Віктор Миколайович,
Чернігівський державний інститут економіки і
управління,
доцент кафедри українознавства
Провідна установа Інститут історії України НАН України, відділ
історії України ХІХ – початку ХХ ст., м. Київ
Захист відбудеться “17___” __вересня _ 2004 р. о “_1430____” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “_13____”__серпня __________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.А. Стоян
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Важливі зміни, які охопили європейську цивілізацію на межі ХХ – ХХІ ст., стали основою для успішної розбудови української державності. Сьогодні, як відзначено в Конституції нашої держави, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
В її економічному, політичному та духовному житті відбуваються важливі зміни. Багато з них за своїм характером дуже нагадують реформи 60 – 70 років ХІХ ст., які здійснювалися російським царизмом з метою утвердження ринкових відносин. Зокрема, як і тоді, у сучасних умовах в Україні відбуваються серйозні зміни
в житті та становищі її населення. Успішному здійсненню адміністративної реформи у значній мірі сприятиме глибоке вивчення історичного досвіду вирішення подібних проблем у минулому і, зокрема, у 60–70 рр. ХІХ ст. З огляду на це актуальною є проблема змін у становищі сільського та міського населення у післяреформений період. Без її глибокого вивчення практично неможливо з'ясувати проблеми періодизації і характеру переходу українського суспільства від застарілих середньовічних до нових ринкових відносин, формування нових верств і станів населення, становлення товарно-грошових відносин у містах та селах України в ході реформ 60 – 70 років ХІХ ст.
Дослідники неодноразово зверталися до вивчення характеру і наслідків буржуазних реформ другої половини ХІХ ст. Проте, знайомство з відповідною історіографічною літературою засвідчує вкрай низький рівень вивчення проблеми на регіональному рівні. Зокрема, і сьогодні дане питання залишається маловивченим у таких специфічних регіонах України, як Київська та Чернігівська губернії. Глибоке дослідження поземельного устрою різних категорій селян, системи їх оподаткування, діяльності органів селянського управління
і самоуправління тощо сприятиме вивченню історії селянства в цілому. Стосовно міст – то детальний аналіз їх розвитку забезпечить більш повне висвітлення маловідомих аспектів життєдіяльності окремих соціальних груп міського населення.
Недостатня наукова розробка зазначених вище та інших проблем зумовила вибір теми "Зміни в становищі сільського й міського населення Київської
та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60 – 70 років ХІХ ст.” як дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Зміни в становищі сільського й міського населення Київської та Чернігівської губерній після селянської і міської реформ 60-70 років ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок