Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ СТУДЕНТАМИ ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ СТУДЕНТАМИ ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ СТУДЕНТАМИ ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ХАЛІН Валерій Володимирович
УДК 821.161.2 (07)
РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ
СТУДЕНТАМИ ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ В ПРОЦЕСІ
ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія і методика навчання
(українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Волошина Ніла Йосипівна,
заступник директора з наукової роботи
Інституту педагогіки АПН України.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Жила Світлана Олексіївна,
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г. Шевченка,
професор кафедри етнології та краєзнавчо-туристичної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шуляр Василь Іванович,
Миколаївський державний університет
ім. В.О. Сухомлинського,
доцент кафедри теорії літератури і методики викладання.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Захист відбудеться 22 березня 2006 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 21 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За порівняно короткий час державної незалежності України немало зроблено для розбудови національної системи освіти. Відбулося два з’їзди освітян, прийнято програму “Освіта України XXI століття”, Національну доктрину розвитку освіти. Як і в більшості розвинутих країн, у нас проводиться реформування освітньої сфери, бо сьогодні незаперечно визнано, що в інформаційно-технологічному суспільстві XXI століття визначати конкурентноздатність держави буде освітній рівень нації. Саме тому, як зазначалося на Другому Всеукраїнському з’їзді освітян, зберігаючи кращі здобутки вітчизняної педагогіки, українська освіта продовжує набувати нових рис.
Розроблено Концепцію літературної освіти в 12-річній загальноосвітній школі (керівник групи – Волошина Н.Й.), який одержав схвальну оцінку освітян і яким передбачено, що літературна освіта покликана створити на основі засвоєння літературних знань оптимальні умови для інтелектуального розвитку й самореалізації особистості, виховання громадянина України.
Нинішній етап удосконалення і розвитку освіти, поряд з іншими факторами, передбачає просування в освітню сферу останніх досягнень фундаментальної науки, особливо тих, що сприяють формуванню цілісного світосприймання і наукових методів мислення. А це означає, що майбутній учитель повинен набути у вищому навчальному закладі вмінь трансформувати фундаментальні знання у педагогічні технології.
Проблема розвитку художнього сприймання епічного твору студентами філоло-гічних факультетів зумовлена завданнями подальшого вдосконалення вивчення літератури в школі і необхідністю підготовки вчителя, здатного викладати її на рівні завдань сучасності.
Епічні твори складають понад 70змісту шкільних програм, а тому вивчення їх як явища мистецтва відіграє винятково важливу роль у формуванні літературної освіти учнів. Відтак зростає вимога до вчителя, його професійної підготовки, до вміння розкривати учням духовні пошуки письменника, відображені в образах і ситуаціях епічного твору. І не тільки розкривати, а й озброювати школярів уміннями самостійно осмислювати зображені автором проблеми людського життя, проникати в глибинну сутність твору.
За останнє десятиріччя зазнала значних змін і шкільна програма з української літератури, в еволюції і корекції якої знайшли відображення пошуки науковців, письменників і вчителів-практиків.
У програму з української літератури для середньої школи ввійшли сьогодні “повернені імена” письменників, творчість яких у тоталітарній державі не вивчалась або й зовсім замовчувалась.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОГО СПРИЙМАННЯ ЕПІЧНОГО ТВОРУ СТУДЕНТАМИ ФІЛОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок