Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ В ХХ СТОЛІТТІ

РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ В ХХ СТОЛІТТІ

Назва:
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ В ХХ СТОЛІТТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,74 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди
Попова Олена Володимирівна
УДК 371 (09) (477)
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СЕРЕДНІХ
ЗАГАЛЬООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ
ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ В ХХ СТОЛІТТІ
13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант - доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Лозова Валентина Іванівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України Євтух Микола Борисович, академік –секретар відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України; доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Ступарик Богдан Михайлович, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри історії педагогіки та українознавства; доктор педагогічних наук, професор Пєхота Олена Миколаївна, Миколаївський державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогічних технологій та педагогічної майстерності
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України, Лабораторія прогностичної педагогіки, Міністерство освіти і науки м. Київ
Захист відбудеться “_30_”____січня________2002 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61078, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. В.
Автореферат розісланий “_28__”___грудня_____2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Освітні процеси є чутливим індикатором подій, які відбуваються в суспільстві. Глибокі соціальні, духовні й економічні зміни, що тривають сьогодні в Україні, привели до реформування системи освіти, орієнтованого на входження в світовий освітній простір.
У Проекті “Національна доктрина розвитку освіти України у ХХ столітті” визначено стратегію та пріоритетні напрямки і шляхи створення життєздатної системи навчання й виховання, яка б забезпечувала “умови для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України”, формувала “покоління, здатні навчатися протягом життя”, створювала й розвивала цінності громадянського суспільства.
Традиційна система освіти, що утворилася в минулому, вже не відповідає вимогам сьогодення – епохи становлення постіндустріальної цивілізації, вона не спроможна усунути протиріччя між орієнтацією освіти на засвоєння великого обсягу знань і стрімко зростаючим потоком нової інформації, між установкою на вузьку спеціалізацію та потребою в цілісному системному баченні світу, між традиційною освітою, розрахованою на відносно стабільну ситуацію і стрімко змінюваним соціальним світом, у якому живе нинішнє молоде покоління.
Ці обставини викликали гостру критику педагогічних ідей класичної моделі освіти, зокрема: трактування ідеалу освіченості тільки через знання, уміння й навички, обмеження в основному єдиною класно-урочною формою організації процесу навчання, авторитарність стосунків між вихователем та учнем тощо. Виникла потреба у використанні філософських і педагогічних ідей іншого рівня, які б могли стати основою для нової школи.
Разом з тим, сьогодні в педагогічній науці утворилося гостре протиріччя між наявністю у сфері освіти значних свобод у виборі методів і засобів для педагогічної творчості та відсутністю мотиваційних умов, механізмів, належної професійної підготовки для впровадження нововведень у педагогічну практику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ В ХХ СТОЛІТТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок