Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В 1921-1929 РОКАХ

РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В 1921-1929 РОКАХ

Назва:
РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В 1921-1929 РОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Олійник Володимир Миколайович
УДК 947.084 (477) „1921/1929”
РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
В 1921-1929 РОКАХ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРКАСИ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук
МОВЧАН ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА,
провідний науковий співробітник
відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст.,
Інститут історії України НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
ТЕМІРОВА НАДІЯ РОМАНІВНА,
професор кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії,
Донецький національний університет
доктор історичних наук, професор
ТУРЧЕНКО ФЕДІР ГРИГОРОВИЧ,
завідувач кафедри історії України,
Запорізький державний університет
Провідна установа: Харківський національний університет
імені Василя Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 28.09.2005 о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий 26.08.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення суверенної, демократичної, соціально орієнтованої української держави відбувається на фоні складних і досить суперечливих явищ та процесів громадсько-політичного і соціально-економічного життя суспільства. В цих умовах особливого значення набуває глибоке осмислення і творче використання набутого вітчизняного історичного досвіду, теорії і практики розв’язання цілого комплексу складних проблем життя селянства, підвищення його добробуту та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору національної економіки. Це неможливо без кардинального, проте вдумливого, зваженого очищення історіографії від ідеологічних догм та нашарувань минулого, багато з яких, незважаючи на суто штучний характер, стали настільки звичними, що сприймаються як історична реальність.
Слід підкреслити, що сучасне суспільство вбачає реальний гуманізм буття не лише в кінцевій меті свого розвитку, але, що не менш важливо, у повсякденній практиці її досягнення. Важливість гармонійного співвідношення мети суспільного розвитку та засобів її досягнення на тлі нашого власного драматичного досвіду більше ніж зрозуміла. Суспільство однозначно ствердилось у думці, що досягнення кінцевої мети можливе лише через розвиток таких процесів, які будуть не звичайними прохідними елементами цього руху, але візьмуть на себе функції реального механізму її творення.
Особливий інтерес у цьому контексті викликає вивчення процесу формування самоврядних селянських організацій, їх організаційне становлення, соціальна структура та конкретний вплив на соціально-економічний розвиток українського села. Досвід розвитку демократичного місцевого самоврядування у сфері сільськогосподарського виробництва виключно цінний. Всебічне розкриття всіх складових процесу, адекватна інтерпретація, правильне осмислення кожного етапу на основі наукового узагальнення практичного досвіду діяльності різнопланових селянських самоврядних організацій в умовах домінування товарно-ринкових відносин доби НЕПу відкриває реальну можливість визначити перспективні напрямки сучасного розвитку товарно-ринкової системи функціонування сільського господарства.
Отже, вказана тема дослідження має наукове, загально гуманітарне, суспільно-політичне значення, що й обумовлює її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно наукової проблематики кафедри історії України Черкаського державного технологічного університету, а також органічно пов’язана з темою наукового пошуку Науково-дослідного інституту селянства Черкаського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В 1921-1929 РОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок