Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ РАДЯНСЬКЕ МІСТО 1929–1938 рр.: ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ АНАЛІЗ

УКРАЇНСЬКЕ РАДЯНСЬКЕ МІСТО 1929–1938 рр.: ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ РАДЯНСЬКЕ МІСТО 1929–1938 рр.: ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
УДК 94(477)”192/193”
Гогохія Нані Тамазівна
УКРАЇНСЬКЕ РАДЯНСЬКЕ МІСТО 1929–1938 рр.:
ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ АНАЛІЗ
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор Климов Анатолій Олексійович, завідувач кафедри історії України Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор кафедри історії слов’ян Донецького національного університету, академік Академії економічних наук України Бут Олександр Микитович;
кандидат історичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін Луганської академії внутрішніх справ ім. 10-річчя незалежності України Атоян Ольга Миколаївна.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “25” червня 2003 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, А, корпус , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А)
Автореферат розісланий “23” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Довжук І.В.


І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Серед багатьох питань, що поставили перед сучасними українськими істориками суспільно-політичні зміни кінця 80-х – початку 90-х років, важливе місце посідає історія вітчизняної урбанізації. Без вивчення механізмів такої фундаментальної трансформації українського суспільства, як його перехід із сільського стану в міський, без усвідомлення тієї ролі, яку відігравало місто в процесі соціокультурних перетворень, неможливо пояснити інші важливі процеси української новітньої історії.
Актуальність дослідження українського радянського міста в 1929–1938 рр. зумовлена рядом чинників. Найважливішими серед них є:
-
проведення дослідження зазначеної проблеми з позицій сучасних політичних реалій та винесення повчальних уроків для сьогодення. Майже всі суспільствознавці сьогодні згодні з тим, що корені багатьох проблем сучасності знаходяться у нашому недалекому минулому. Це вимагає серйозного аналізу процесів, негативні наслідки яких мають бути подолані якомога раніше. Тим більше, що наукові дослідження можуть не тільки надати рецептів зміни дійсності, а й запобігти появі рецидивів у майбутньому.
-
проблеми урбанізації привертають підвищену увагу в зв’язку з практичною необхідністю розуміння сутності процесів зростання міст з метою визначення ролі міста в суспільних відносинах і прогнозування його майбутньої генези;
-
дослідження складних і суперечливих заходів, які застосовувалися тоталітарним режимом у 30-ті рр. щодо розвитку міст, дає змогу спростувати твердження про “комуністичні досягнення” в добу сталінізму, що сприятиме об’єктивному дослідженню проблем розвитку радянського суспільства у 30-і рр.;
-
об’єктивне знання про важкі умови життя та праці українських городян у 30-ті рр. дасть змогу в складних суспільно-політичних і економічних обставинах розробити стратегію сучасного розвитку Української держави.
Об’єктом аналізу є українське радянське місто 1929–1938 рр.
Предметом дослідження стало визначення ролі, яка відводилась українському місту в процесі трансформації суспільства і яку воно відігравало в житті суспільства у зазначений період завдяки свідомій політиці радянської влади, з’ясування засобів, які застосовувала держава для впровадження нової ідеології у свідомість городян, а також соціально-культурні наслідки цих заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ РАДЯНСЬКЕ МІСТО 1929–1938 рр.: ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок