Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЛОЧИННІСТЬ У СФЕРІ ВІРОСПОВІДАННЯ ТА БОРОТЬБА З НЕЮ

ЗЛОЧИННІСТЬ У СФЕРІ ВІРОСПОВІДАННЯ ТА БОРОТЬБА З НЕЮ

Назва:
ЗЛОЧИННІСТЬ У СФЕРІ ВІРОСПОВІДАННЯ ТА БОРОТЬБА З НЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ПАЛІЙ Максим Валерійович
УДК 343.85
ЗЛОЧИННІСТЬ У СФЕРІ
ВІРОСПОВІДАННЯ ТА БОРОТЬБА З НЕЮ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому інституті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник -
кандидат юридичних наук, доцент
Фролова Олена Григорівна,
Національний університет внутрішніх справ, докторант.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук
Музика Анатолій Ананійович,
Київський інститут внутрішніх справ при
Національній академії внутрішніх справ України,
проректор з наукової роботи;
кандидат юридичних наук
Міллер Анатолій Йосипович,
Київський національний університет культури і мистецтв,
доцент кафедри кримінального права та процесу.
Провідна установа -
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра кримінального права та кримінології, м.Київ.
Захист відбудеться 27.01. 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім.В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительска, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім.В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительска, 4.
Автореферат розісланий 19.12. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук І.М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З проголошенням незалежності України відбулися ґрунтовні зміни в державній політиці щодо релігії та церкви. Виникла нагальна потреба у переосмисленні проблем, пов'язаних із забезпеченням та охороною свободи віросповідання. Однією з таких проблем є боротьба зі злочинністю у сфері віросповідання. Це тим більш актуально, оскільки суттєво змінилося українське кримінальне законодавство. У Кримінальному кодексі України, прийнятому 5 квітня 2001 року, збільшена кількість статей, що передбачають відповідальність за порушення прав на свободу віросповідання. У зв'язку з розвитком демократичних процесів зростає кількість релігійних організацій та їх членів. Тим часом поширюються безпідставні обмеження свободи віросповідання. Нерідко на регіональному рівні віддаються переваги та встановлюються привілеї за ознакою релігійних переконань. На ґрунті релігійної ворожнечі вчиняються захоплення та утримування культових будівель, хуліганські дії, громадянам і працівникам правоохоронних органів заподіюються тілесні ушкодження тощо. Таким чином, докорінна зміна кількісних та якісних ознак злочинності у сфері віросповідання вимагає їх наукового аналізу і напрацювання на цій основі адекватних заходів протидії як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях.
Проблемам боротьби зі злочинами проти конституційних прав та свобод громадян, у тому числі боротьби зі злочинами проти свободи віросповідання, приділяли увагу такі вітчизняні та зарубіжні автори, як Ю.В.Александров, Г.З.Анашкін, П.П.Андрушко, Ю.В.Баулін, В.І.Борисов, С.Я.Булатов, П.А.Воробей, В.О.Глушков, В.В.Голіна, В.К.Грищук, Н.О.Гуторова, І.М.Даньшин, О.М.Джужа, В.В.Джунь, А.П.Закалюк, В.С.Зеленецький, А.Ф.Зелінський, О.Г.Кальман, О.М.Костенко, М.Й.Коржанський, В.М.Корчева, Т.П.Кудлай, І.П.Лановенко, В.Г.Лихолоб, Г.П.Лупарєв, А.А.Музика, А.Й.Міллер, В.О.Навроцький, Д.В.Рівман, В.В.Скибицький, В.В.Сташис, Є.Л.Стрельцов, А.В.Тарасенко, В.Я.Тацій, І.К.Туркевич, О.Г.Фролова, С.С. Яценко та інші.
Праці зазначених та інших авторів, безсумнівно, мають велике наукове і практичне значення, служать подальшому вдосконаленню законодавства та підвищенню результативності боротьби зі злочинністю. Проте і сьогодні зазначені проблеми залишаються остаточно не розв'язаними. Істотного значення вони набувають в умовах становлення суверенної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗЛОЧИННІСТЬ У СФЕРІ ВІРОСПОВІДАННЯ ТА БОРОТЬБА З НЕЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок