Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ ЯКОСТІ ВАПНЯНОГО МОЛОКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТУ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ

ТЕХНОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ ЯКОСТІ ВАПНЯНОГО МОЛОКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТУ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ ЯКОСТІ ВАПНЯНОГО МОЛОКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТУ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ГУСАРУК ТЕТЯНА СВЯТОСЛАВІВНА
УДК 664.1.038
ТЕХНОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ ЯКОСТІ ВАПНЯНОГО МОЛОКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТУ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ
Спеціальність 05.18.05 – Технологія цукристих речовин та
продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Вєрченко Лідія Михайлівна, Національний університет харчових технологій, проблемна науково-дослідна лабораторія, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Чернявська Людмила Іванівна, Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості Міністерства агропромислової політики України, завідувач відділом сировини, контролю та обліку виробництва
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Михайлик В'ячеслав Аврамович, Інститут технічної теплофізики НАН України, завідувач лабораторією теплофізичних та фізико-хімічних досліджень
Захист відбудеться "20 " "березня" 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий "16 " лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доц. М.В. Карпутіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В комплексній державній програмі реструктуризації і розвитку бурякоцукрової галузі особливу увагу приділено питанням економії сировини, допоміжних матеріалів та підвищенню ефективності технології переробки цукрових буряків. В повному обсязі ці питання стосуються виробництва вапна для технологічних потреб цукрового виробництва. За даними промисловості під час виробництва 2006 р. цукрові заводи використали 530 тис. тонн вапна, для чого було випалено 1 млн. 405 тис. тонн вапняку з використанням 92 тис. тонн високосортового твердого палива.
На сьогоднішній день відомо, що режими випалу та гасіння вапна впливають на процес очищення та якість очищених соків. Але остаточно ще не встановлено механізм цієї залежності, невідомо чому вапно із високою здатністю до хімічної взаємодії утворює за всіх інших рівних умов водно-вапняну суспензію, яка втрачає свої реологічні властивості, що супроводжується начебто нічим не мотивованим погіршенням седиментаційно-фільтраційних показників соку І карбонізації. Це робить необхідним більш детального вивчення впливу фізико-хімічних властивостей вапняного молока на його технологічні якості. Інтерес до цього питання обумовлений ще і тим, що подальше одержання та застосування вапна у виробництві цукру пов'язане із інтенсифікацією процесів та підвищенням потужності обладнання вапняних відділень, що неможливо без поглибленого знання про фізико-хімічні властивості вапна та водно-вапняної суспензії.
Тому завдання щодо вивчення технологічних властивостей вапна та водно-вапняної суспензії, що сприятиме підвищенню виходу цукру, зниженню його собівартості, а також зниженню питомих витрат вапняку та палива на його випал, є актуальним та має важливе значення для технології отримання цукру.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались відповідно до тематик науково-дослідних робіт НУХТ згідно з дорученням МОН України "Розробити технологію отримання білого цукру з використанням нетрадиційних методів очищення соку" (0101U000453) та "Розроблення способів інтенсифікації процесів очищення дифузійного соку у бурякоцукровому виробництві" (0106U000413).
Автор особисто брав участь у проведенні лабораторних та промислових досліджень, обробленні та аналізі отриманих результатів.
Мета і завдання досліджень. Мета роботи – на основі теоретичних та експериментальних досліджень фізико-хімічних властивостей водно-вапняної суспензії: активності, реологічних параметрів, розчинності гідроксиду кальцію, залежно від питомої поверхні твердої фази Са(ОН)2 обгрунтувати і розробити вимоги цукрового виробництва до технологічної якості вапняного молока, дати уточнення щодо режиму випалу та гасіння вапна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ ЯКОСТІ ВАПНЯНОГО МОЛОКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТУ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок