Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДАЛЬНІ ЧАСТКИ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (сполучуваність, парадигматика та вживання)

МОДАЛЬНІ ЧАСТКИ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (сполучуваність, парадигматика та вживання)

Назва:
МОДАЛЬНІ ЧАСТКИ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (сполучуваність, парадигматика та вживання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Кушнірик Алла Валеріївна
УДК: 811.111’367.635
МОДАЛЬНІ ЧАСТКИ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
(сполучуваність, парадигматика та вживання)
Спеціальність 10.02.04 германські мови
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германського, загального та порівняльного мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
ОГУЙ ОЛЕКСАНДР ДМИТРОВИЧ,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри англійської мови
для неспеціальних факультетів
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЗАЦНИЙ ЮРІЙ АНТОНОВИЧ,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу
кандидат філологічних наук, доцент
ТЕПЛИЙ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ,
Львівський національний університет
імені Івана Франка кафедра перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра англійської філології
Захист відбудеться 25 жовтня 2001р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.051.15 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул.Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 20 вересня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент М.Е.Білинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема виділення частин мови в мовознавстві бере свій початок ще в далекому минулому. Проте, залишаючись однією з центральних проблем у граматиці протягом усього розвитку науки про мову, вона не отримала й досі задовільного тлумачення як у вітчизняній, так і в зарубіжній лінгвістиці. На противагу основним частинам мови (іменник, прикметник, дієслово), де мовознавці більш-менш одностайні у визначенні їх категорій, навіть існування так званих нових частин мови (до яких належить частка) піддається сумніву.
Вперше частку як окрему частину мови було визначено в російському мовознавстві в кінці ХІХ століття, хоча термін particula вже існував в античній граматиці, яка запозичила його зі східних граматик. Вважається, що найбільше часток зустрічається в російській та німецькій мовах, про що свідчить велика кількість відповідних наукових досліджень. На жаль, в англійській граматиці цій частині мови приділяється незаслужено мало уваги, хоча активне вживання часток вважається однією з ознак доброго володіння мовою (особливо іноземною).
Актуальність теми. Робота присвячена дослідженню сполучуваності, парадигматики та вживанню модальних часток у сучасній англійській мові, які є одним із засобів вираження модальності та входять до складу власне частки як частини мови.
Увагу вчених привертали різноманітні аспекти дослідження часток у різних мовах: їх походження (О.В.Трофімова, 1965; Ю.Г.Скиба, 1980; М.Н.Рассоха, 1982; Е.Kцnig, 1989); граматичні особливості (В.Н.Жигадло, 1956; Б.О.Ільїш, 1971; В.А.Чолкан 1997); семантика (Л.С.Лев, 1987; О.В.Чернцова, 1996, К.Fabricz, 1989; С.Н.Schooneveld, 1989); синтаксичні функції (Т.М.Ніколаєва, 1985; Е.Hentschel, 1986); cтилістика їх вживання (Л.М.Чистякова, 1951); проведення контрастивного аналізу (J.Dahl, 1988; M.Nekula, 1996); класифікація (А.Т.Кривоносов, 1989; H.Weydt, 1989) та ін.
Незважаючи на велику кількість праць, присвячених часткам, існує небагато досліджень узагальнюючого характеру про основні ознаки саме модальних часток (як і часток взагалі) в англійській мові: частотні характеристики, синтагматичні зв’язки та парадигматичні відношення, а також особливості їх вживання в авторському стилі. Майже не висвітлено склад та ознаки модальних часток, їх кількісні параметри: широту сполучуваності, частоту вживання, а також кількість суттєвих синтагматичних і парадигматичних зв’язків у тексті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДАЛЬНІ ЧАСТКИ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (сполучуваність, парадигматика та вживання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок