Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБАСТНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

РОБАСТНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
РОБАСТНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНЕ КОСМІЧНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОСМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 681.513
КУССУЛЬ Наталія Миколаївна
РОБАСТНІ МЕТОДИ
ОЦІНЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ
В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
05.13.03 — системи та процеси керування.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті космічних досліджень НАНУ та НКАУ.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
БАКАН Геннадій Михайлович, Інститут космічних
досліджень НАНУ та НКАУ, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
БІДЮК Петро Іванович, Інститут прикладного
системного аналізу НАНУ та Міністерства освіти та
науки України, професор;
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
СТЕПАШКО Володимир Семенович, Міжнародний
науково-навчальний центр інформаційних технологій та
систем НАНУ та Міністерства освіти та науки України,
завідувач відділу;
Доктор технічних наук, СТЕНІН Олександр
Африканович, Національний технічний університет
України “КПІ”, професор.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “ 29 “ листопада 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .205.01 в Інституті космічних досліджень НАНУ та НКАУ (03187, Київ, пр. Акад. Глушкова, 40).
З дисертацією можна ознайомитись в архіві Інституту космічних досліджень НАНУ та НКАУ.
Автореферат розіслано “_25__” жовтня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н, с.н.с. Я.І.Зєлик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Інтенсивний розвиток обчислювальної техніки та інформаційних технологій вносять до порядку денного задачі керування складними нестаціонарними обєктами з нелінійною динамікою та високим рівнем невизначеності. При розвязанні таких задач важливу роль відіграють проблеми оцінювання невідомих параметрів та станів в умовах невизначеності та при порушенні апріорних гіпотез.
Для оцінювання невідомих величин та процесів в умовах невизначеності існують стохастичні та гарантовані методи оцінювання, зокрема методи фільтрації Калмана, байесівський підхід, метод еліпсоїдального оцінювання та ін. Недоліком стохастичних методів оцінювання є необхідність знання статистичних властивостей обєкта. Така інформація не завжди може бути отримана, або може не відображати реальні властивості обєкта.
Розвязання задач в межах гарантованого підходу передбачає побудову оцінюючих множин, сумісних з рівняннями обєкта, результатами спостережень та обмеженнями на діючі збурення. Істотній внесок у розвиток цього підходу зробили SchweppeMilaneseКуржанський А.Б., Красовський Н.Н., Черноусько Ф.Л., Пшеничний Б.Н., Кунцевич В.М., Шор Н.З., Бакан Г.М., Личак М.М. та інші науковці. Значне місце в межах гарантованого підходу посідають методи еліпсоїдального оцінювання, що дозволяють отримати множинну оцінку невідомого вектора у вигляді багатовимірного еліпсоїда, що гарантовано містить оцінюваний вектор.
Однак і стохастичний і гарантований підходи мають спільний недолік — вони виявляються непрацездатними в тому випадку, коли прийняті припущення не відповідають реальним властивостям обєкта керування, а також призначені в основному для оцінювання станів та параметрів лінійних обєктів. Це досить серйозне обмеження для складних реальних обєктів керування, оскільки їм, як правило, властива нелінійна динаміка, що не може бути адекватно описана лінеаризованими моделями.
Тому актуальною є розробка робастних методів оцінювання та ідентифікації, працездатних за умов порушення апріорних гіпотез та мінімальної апріорної інформації про оцінюваний обєкт керування. Саме такий підхід розвивається у дисертаційній роботі. Суть підходу полягає в використанні параметричних родин множинних оцінок, що покривають весь простір та можуть розглядатись у якості нечітких множинних оцінок невідомих величин як для лінійних дискретних та неперервних обєктів, так і для нелінійних обєктів, що описуються нейромережними моделями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОБАСТНІ МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЇ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок