Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми правового регулювання ринку цінних паперів в Україні

Проблеми правового регулювання ринку цінних паперів в Україні

Назва:
Проблеми правового регулювання ринку цінних паперів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
НАЦІОНАЛЬНий університет внутрішніх справ МВС України
Панова Людмила Вячеславівна
 
УДК 347. 457
Проблеми правового регулювання
ринку цінних паперів в Україні
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і
цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2002
 
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, Азімов Чінгісхан Нуфатович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права.
Офіційні опоненти:
Доктор юридичних наук, професор Кузнєцова Наталія Семенівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професора кафедри цивільного права .
Доктор юридичних наук, доцент, Підопригора Оксана Опанасіївна, Міжнародний Соломонів Університет, завідуюча кафедрою правознавства.
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України, відділ цивільного і трудового права, м.Київ.
Захист відбудеться “24 ” травня 2002 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, пр.50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ МВС України за адресою: 61080, м. Харків, пр.50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 23 ” квітня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кіріченко В.Є.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Ринок цінних паперів – це те нове, що з’явилося в економіці України у процесі формування ринкових відносин й виникнення ринку капіталу. Ринок цінних паперів (фондовий ринок) виконує функцію посередника, приймаючи цінні папери, які пропонуються на публічних торгах, і конвертуючи їх у кошти шляхом продажу. Ринок цінних паперів – це ефективно функціонуючий організм, що є еволюційним за своєю природою. Розвиток ринку цінних паперів є життєво необхідним для активного зростання національної економіки й покращання рівня життя громадян. Ефективно функціонуючий ринок спрямовує фінансові кошти до тих компаній, які здатні забеспечити їм найбільш продуктивне використання.
Фондові ринки є полем широкої діяльності не тільки для вітчизняних учасників, а й зарубіжних. Цьому сприяють лібералізація українського ринку, допуск нерезидентів на національні валютні та фінансові ринки, їх безпосередня участь в операціях поряд з резидентами, дерегулювання ринків, пов’язане зі скасуванням обмежень на проведення операцій для окремих учасників.
Одним із головних напрямків розвитку фондового ринку є розбудова інфраструктури ринку, що передбачає запровадження стандартів діяльності професійних учасників фондового ринку, створення ф’ючерсних підрозділів бірж з торгівлі деривативами, спрощення порядку створення акціонерних товариств, сприяння створенню та функціонуванню саморегулівних організацій. Втілення цих пріоритетних завдань у життя неможливе без здійснення фундаментальних наукових досліджень правових питань організації ринку цінних паперів.
Законодавство про цінні папери і фондовий ринок почало складатися в останні роки існування СРСР і до наступного часу знаходиться у стадії формування і прийнятий 18 липня 1991 р. Верховною Радою Закон України “Про цінні папери та фондову біржу” став першим вітчизняним законодавчим актом, який юридично закріплював загальні положення регулювання відносин, що складаються на ринку цінних паперів. Він був спрямований на забезпечення умов для цивілізованого й ефективного функціонування ринку, попередження, обмеження і припинення недобросовісних дій, операцій і діяльності суб’єктів, які здійснюють свою діяльність на ринку цінних паперів. При створенні зазначенного Закону, а також інших нормативних актів, що регулюють фондовий ринок, український законодавець орієнтувався на моделі регулювання ринку цінних паперів, які існують у країнах з развиненою економікою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Проблеми правового регулювання ринку цінних паперів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок