Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> пейзажні мотиви і образи в художній системі російського символізму (К.Бальмонт, О.Блок)

пейзажні мотиви і образи в художній системі російського символізму (К.Бальмонт, О.Блок)

Назва:
пейзажні мотиви і образи в художній системі російського символізму (К.Бальмонт, О.Блок)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ГО Шичан
УДК 882 (09)
пейзажні мотиви і образи
в художній системі російського символізму
(К.Бальмонт, О.Блок)
Спеціальність 10.01.02 - російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської та світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор філологічних наук, доцент кафедри російської
та світової літератури Харківського державного
педагогічного університету імені Г.С.Сковороди
Силаєв Олександр Сергійович
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри
історії російської літератури Харківського національного
університету імені В.Н.Каразіна,
Московкіна Ірина Іванівна
- кандидат філологічних наук, доцент, завідувач
кафедри української і російської мов Харківського
зооветеринарного інституту
Максименко Василь Федорович
Провідна установа: - кафедра російської літератури Дніпропетровського
державного університету
Захист відбудеться 5 жовтня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.03 у Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди (адреса: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2).
Автореферат розіслано 4 вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. А. Олексенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Внесок символізму в російську і світову літературу дуже значний. Значними є і тексти, створені російськими символістами. Вони утворюють певний великий і єдиний "мегатекст", який до сьогодні залишається недостатньо вивченим. Пейзажні ж мотиви і образи в складі цього "мегатексту" можна назвати маловивченими. А пейзаж, як відомо, є конструктивним елементом художнього тексту і значною мірою впливає на його зображувальні якості. На думку Вл.Ходасевича, одного з найвидатніших представників поезії "срібного віку", саме "пейзаж - пробний камінь у зображенні дійсності". Обґрунтування особливої важливості дослідження пейзажних образів і мотивів у літературі і поезії, вперше зроблене О.Пушкіним, знаходимо в О.Афанасьєва, Вл.Ходасевича, К.Мочульського, М.Епштейна, Н.Іванової, В.Халізєва та інших.
Спеціальне цілісне дослідження пейзажних мотивів і образів набуває особливо важливого значення для розуміння поезії і поетики російського символізму з таких причин:
По-перше, на межі XIX - XX століть у російській поезії, як і в інших сферах культури, починається активний перегляд традиційних уявлень про людину і її місце в природі. На фоні такого "перегляду", а також надзвичайно активних "шукань духовного порядку", властивих російським символістам, картина внутрішньопоетичної творчості останніх дуже складна. Їхнє ставлення до природи, до дійсності також неоднозначне, при цьому в кожного з них - "особливий, специфічний природний світ, презентований переважно у вигляді пейзажів".
По-друге, символістський вірш найчастіше набуває смислу лише в контексті циклу віршів, який, у свою чергу, можна зрозуміти лише в контексті всієї творчості й біографії автора. І якщо можна визнати частково справедливим твердження про те, що "символічне слово, прагнучи виразити невиразне, втрачало багато відтінків смислу, стало грішити мовною примхливістю, надмірною солодкуватістю і пишномовством", то слід також визнати й ту незаперечну обставину, що пейзажні образи і мотиви, втілені в цьому слові, часто міцно протистоять подібному "тлінню", оскільки вони відрізняються найбільшою стійкістю, повторюваністю. Тому саме такий окремий аспект аналізу пейзажних образів і мотивів допомагає нам більш глибоко і повно зрозуміти поезію російського символізму в її специфічній цілісності.
По-третє, шукання російського символізму в поетичній творчості виявилися максимально співзвучними з новаторськими тенденціями сучасного мистецтва в цілому, але перш за все, звичайно, кінематографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: пейзажні мотиви і образи в художній системі російського символізму (К.Бальмонт, О.Блок)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок