Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реалізація "рідномовних обов'язків"

Реалізація "рідномовних обов'язків"

Назва:
Реалізація "рідномовних обов'язків"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,16 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) імені К.Д.УШИНСЬКОГО
БІЛА ОЛЕНА МАНСАФІВНА
УДК 373.5:811.161.2
Реалізація "рідномовних обов'язків"
Івана Огієнка в позакласній роботі
з учнями 5-7 класів
13.00.02 - теорія і методика навчання
(українська мова)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса –2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Богуш Алла Михайлівна
Південноукраїнський державний педагогічний університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського, завідувач кафедри теорії і методики дошкільної освіти
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Мацько Любов Іванівна
Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова, завідувач кафедри стилістики української мови, м.Київ
кандидат педагогічних наук
Бугайчук Олена Віталіївна
Національний авіаційний університет, доцент кафедри іноземної філології і перекладу, м.Київ
Провідна установа: | Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 27 квітня 2002 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім.К.Д.Ушинського за адресою: 63029, м.Одеса, вул.Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 63095, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова.О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена тими завданнями національно-культурного відродження України, які відбуваються в контексті соціально-економічних перетворень в умовах її незалежності. Реформування системи освіти, як це визначено в Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті, спрямовується на відродження національної системи виховання, широке використання народної педагогіки і культури, надбань національного педагогічного досвіду.
Успішному розв'язанню означених завдань сприятиме вивчення і впровадження у практику педагогічної роботи лінгводидактичних ідей українських учених минувшини, зокрема видатного вченого-мовознавця, культуролога, редактора і перекладача, громадського та державного діяча Івана Івановича Огієнка (1882-1972). Науковий доробок ученого надзвичайно багатий і розмаїтий, практично немає такої ланки мовознавчої науки, що не була б охоплена його дослідженнями. Висновки мовознавця щодо історії розвитку мови, закономірностей становлення її акцентологічної, лексичної, синтаксичної систем незаперечні, оскільки характеризуються надзвичайною глибиною, багатою ілюстративністю фактичним матеріалом, достовірністю і науковістю. Великий педагогічний досвід ученого, практика роботи на всіх рівнях освіти (від початкової до вищої) сприяли формуванню лінгводидактичних поглядів Івана Огієнка. Прикладний характер методичних інтересів ученого вилився у низці підручників, посібників і словників для вивчення української мови. В теоретичних лінгводидактичних працях І.Огієнко обґрунтував концептуальні підходи до системи навчання рідної мови, виклав погляди на її зміст, принципи побудови, визначив джерела її найкращого вивчення.
Розглядаючи мову як “генетичний код нації", "консолідуючу силу суспільства", Іван Огієнко усвідомлював, що без мови нація перестає бути народом, втрачає грунт для свого духовного й культурного розвою. Відтак, учений започаткував нову науку - науку про рідномовні обов'язки, яку розглядав як рідномовний катехізис для вчителів, робітників пера, духовенства, адвокатів, учнів і широкої громадськості, як збір державних і приватних практик найкращого розвою рідної і літературної мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Реалізація "рідномовних обов'язків"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок