Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ ФРАКТАЛЬНОГО СТИСКУВАННЯ ВІДЕОПОТОКІВ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ХІРУРГІЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ

РОЗРОБКА МЕТОДУ ФРАКТАЛЬНОГО СТИСКУВАННЯ ВІДЕОПОТОКІВ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ХІРУРГІЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ ФРАКТАЛЬНОГО СТИСКУВАННЯ ВІДЕОПОТОКІВ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ХІРУРГІЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АБУ АЙАШ Тетяна Ангівна
УДК 004.932: 658.5.011.56
РОЗРОБКА МЕТОДУ ФРАКТАЛЬНОГО СТИСКУВАННЯ ВІДЕОПОТОКІВ
В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ
ХІРУРГІЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі прикладної математики та інформаційних технологій в бізнесі.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Востров Георгій Миколайович,
Одеський національний
політехнічний університет, завідувач кафедри прикладної математики та інформаційних технологій в бізнесі.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Мещеряков Володимир Іванович,
Одеська державна академія холоду, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування;
кандидат технічних наук
Клименко Віктор Володимирович, Одеський інститут сухопутних військ,
викладач кафедри бойового застосування частин та підрозділів військової та спеціальної розвідки.
Провідна установа: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”.
Захист відбудеться 29 грудня 2006 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 28 листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. З розширенням парку високотехнологічних медичних діагностичних пристроїв променевої діагностики, які називають також пристроями медичної візуалізації (цифрові відеокамери, рентгенівські системи, комп'ютерні, магнітно-резонансні, позитронно-емісійні томографи, системи ультразвукової діагностики тощо), проблема електронного обміну медичними цифровими зображеннями стає все більш і більш актуальною.
Електронний обмін дозволяє забезпечити дистанційний доступ декількох фахівців до одного й того ж медичного зображення. Електронна передача медичних зображень із однієї лікувальної установи в іншу, наприклад, для проведення консультацій, може виконуватися за хвилини або, у крайньому випадку, за десятки хвилин, натомість, пересилання знімків звичайними способами нерідко займає кілька днів. Наявність зображення в електронній формі дозволяє виконувати досить складну комп'ютерну обробку, яка здатна істотно прискорити процес діагностики захворювань і лікування пацієнтів, а також підвищити обґрунтованість прийнятих медичних рішень. Однак реалізація електронної передачі медичних зображень стикається з багатьма труднощами, головні з яких – занадто великий обсяг пам'яті, необхідної для їхнього зберігання, і занадто мала пропускна здатність каналів для їхньої передачі.
Для розв’язання цих проблем роблять зменшення розмірів відеопотоків шляхом перетворення – кодування, заснованого на усуненні надлишкової інформації. На жаль, таке перетворення іноді супроводжується втратами інформації, а отже, і якості зображень після декодування. Існуючі методи стискування окремих зображень, основані на дискретно-косинусному та дискретно-вейвлетному перетворенні, не здатні забезпечити прийнятний ступінь стискування відеопотоків.
У той же час, існує фрактальний метод, який може забезпечити високий ступінь стискування медичних зображень і можливість масштабування при відновленні без погіршення якості зображення. Але цей метод є надзвичайно асиметричним за часом, – поряд з дуже високою швидкістю декодування спостерігається неприйнятно тривалий процес кодування, що є основною проблемою, яку необхідно перебороти при його практичному впровадженні для стискування відеопотоків. Тому дисертаційна робота, направлена на розробку заходів по залученню фрактального методу стискування зображень до кодування медичних відеопотоків є вельми актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ ФРАКТАЛЬНОГО СТИСКУВАННЯ ВІДЕОПОТОКІВ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ ХІРУРГІЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок