Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗРАХУНКУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ У КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ЛІНІЙНИХ І НЕЛІНІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ МЕТОДОМ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗРАХУНКУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ У КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ЛІНІЙНИХ І НЕЛІНІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ МЕТОДОМ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗРАХУНКУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ У КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ЛІНІЙНИХ І НЕЛІНІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ МЕТОДОМ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Жильцов Андрій Володимирович
УДК 621.3.013.22
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗРАХУНКУ
МАГНІТНИХ ПОЛІВ У КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ
ЛІНІЙНИХ І НЕЛІНІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
МЕТОДОМ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ
Спеціальність 05.09.05 - теоретична електротехніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної електродинаміки Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Стадник Іван Петрович,
завідувач кафедри прикладної електродинаміки
Таврійського національного університету
ім. В. І. Вернадського, м. Сімферополь.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Загірняк Михайло Васильович,
ректор Кременчуцького державного
політехнічного університету;

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Кондратенко Ігор Петрович,
старший науковий співробітник відділу електромагнітних систем
Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Провідна установа – Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України (відділ математичного моделювання електромагнітних полів), м. Київ.
Захист дисертації відбудеться "05" квітня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 при Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56).
Автореферат розіслано "28" лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Федій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. В даний час існують різні підходи і методи розрахунку магнітних полів з урахуванням реальних електрофізичних властивостей матеріалів: метод скінчених різниць, метод скінчених елементів, метод інтегральних рівнянь та інші методи, які ефективно використовуються для розрахунків електромагнітних полів на ЕОМ.
Питаннями розрахунку магнітних полів займалися й продовжують займатися ряд наукових шкіл, численні наукові колективи, вчені та інженери-розроблювачі. Теорія скінченорізницевих методів знайшла вичерпний виклад у монографіях Г. Стренга і Дж. Фіксу, Ж. Обена, Л. Сегерлінда, П. Сільвестера і Р. Феррарі, Л.А. Оганесяна і Л.А. Рухівця, Г.І. Марчука, О.А. Самарського, В.П. Ільїна та ін. Ідея методу інтегральних рівнянь та його первісний варіант запропоновані Г.А. Грінбергом. Подальший розвиток методу одержало в роботах О.В. Тозоні, І.Д. Маергойза, Є.І. Петрушенко, С.С. Романовича, С.Т. Толмачева, Е.В. Колесникова, І.П. Стадника, І.І. Пеккера, П.А. Курбатова, С.А. Арінчина, А.Г. Кірсанова, О.Д. Подольцева, В.Т. Чемеріса та ін.
Наявні підходи та методи рішення задач розрахунку магнітних полів різні по постановці, складності чисельної реалізації, можливостям повного врахування реальної геометрії магнітної системи і реальних магнітних властивостей компонентів, що в неї входять. У в зв’язку з необхідністю проведення багатоваріантних розрахунків при проведенні оптимізації конкретних електротехнічних пристроїв залишається необхідність в розробці уточнених математичних моделей для збільшення точності, зниження трудомісткості і скорочення часу розрахунку магнітного поля в цих пристроях. Незважаючи на великі можливості використовуваної в подібних розрахунках обчислювальної техніки, проблема розробки більш ефективних математичних моделей для розрахунку магнітних полів на даний час ще невичерпана повністю.
Актуальність теми. При проектуванні нових та оптимізації існуючих електротехнічних пристроїв актуальним залишається визначення доцільності застосування методу граничних інтегральних рівнянь з використанням вторинних джерел типа простого шару магнітних зарядів, подвійного шару магнітних зарядів, простого шару струмів, подвійного шару струмів, що дозволяє проводити найбільш ефективні розрахунки магнітного поля з урахуванням реальних електрофізичних властивостей матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗРАХУНКУ МАГНІТНИХ ПОЛІВ У КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ЛІНІЙНИХ І НЕЛІНІЙНИХ СЕРЕДОВИЩАХ МЕТОДОМ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок