Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЗГОДЖЕННЯ КАТАЛОЖНИХ І ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ КООРДИНАТ ЗА ФОТОГРАФІЧНИМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ ВИБРАНИХ МАЛИХ ПЛАНЕТ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБСЕРВАТОРІЇ.

УЗГОДЖЕННЯ КАТАЛОЖНИХ І ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ КООРДИНАТ ЗА ФОТОГРАФІЧНИМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ ВИБРАНИХ МАЛИХ ПЛАНЕТ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБСЕРВАТОРІЇ.

Назва:
УЗГОДЖЕННЯ КАТАЛОЖНИХ І ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ КООРДИНАТ ЗА ФОТОГРАФІЧНИМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ ВИБРАНИХ МАЛИХ ПЛАНЕТ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБСЕРВАТОРІЇ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,25 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Гудкова Людмила Олександрівна
УДК 521.9 (085) + 521.91+
+523.44
УЗГОДЖЕННЯ КАТАЛОЖНИХ І ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ КООРДИНАТ ЗА ФОТОГРАФІЧНИМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ ВИБРАНИХ МАЛИХ ПЛАНЕТ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБСЕРВАТОРІЇ.
01.03.01 Астрометрія і небесна механіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївській астрономічній обсерваторії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Дума Дмитро Павлович, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Кислюк Віталій Степанович, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук, доцент, Федоров Петро Миколайович, Астрономічна обсерваторія Харківського національного університету ім. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач відділу.
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться "21" _грудня 2001 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, вул. акад. Заболотного, 27, Київ, МСП, 03680). Початок засідань о _10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, вул. акад. Заболотного, 27, МСП, Київ, 03680).
Автореферат розісланий "20" _листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема побудови, поліпшення і узгодженості небесних систем координат вирішується астрономами протягом багатьох десятиріч. Одним з центральних у цій проблемі є питання про узгодження каталожних і динамічних систем координат. У 1991 році Міжнародною астрономічною спілкою (МАС) було визначено нову небесну систему координат International Celestial Reference System (ICRS), яка базується на положеннях позагалактичних радіо джерел (ICRF). Поява в 1997 році нового астрометричного каталогу Hipparcos (HC), який реалізує в оптичному діапазоні згадану позагалактичну систему координат, ще більш загострила актуальність проблеми узгодження нових каталожних і динамічних систем координат, зокрема DE200, DE403, DE405. Незважаючи на недосяжну для земних умов точність положень зірок у каталозі Hipparcos, короткий період спостережень (3.2 роки) обумовив невпевнене визначення власних рухів зірок у HC, що через десятиріччя призведе до суттєвої деформації каталожної координатної сітки. З цієї ж причини спроба визначити орієнтацію осей системи каталогу Hipparcos відносно осей динамічної системи координат DE200 за спостереженнями 48 малих планет на космічному супутнику також не забеспечила впевнених визначень параметрів, які характеризують швидкості зміни кутів повороту двох систем. Тому високоточні тривалі ряди наземних спостережень тіл Сонячної системи, зокрема приведених у систему ICRS положень малих планет, не втратили своєї актуальності і в теперішній час.
Крім того, незважаючи на багаторічні дослідження залишаються невирішеними питання підвищення точності визначення параметрів орієнтації фундаментальної і динамічної систем координат за спостереженнями зіркоподібних зображень малих планет порівняно з точністю цих оцінок за спостереженнями в денних умовах протяжних дисків Сонця і внутрішніх великих планет, а також питання про причини неузгодженості поправок до нуль-пунктів фундаментальної системи, визначених за спостереженнями різних тіл Сонячної системи.
Таким чином, дослідження і вирішення згаданих питань із залученням тривалих однорідних рядів спостережень малих планет на зонному астрографі Миколаївської обсерваторії є актуальним завданням сучасної астрометричної науки. Саме наведені вище нез’ясовані питання досліджуються в дисертаційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УЗГОДЖЕННЯ КАТАЛОЖНИХ І ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ КООРДИНАТ ЗА ФОТОГРАФІЧНИМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ ВИБРАНИХ МАЛИХ ПЛАНЕТ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБСЕРВАТОРІЇ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок