Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ АТОМНО-ЯДЕРНИХ ЕФЕКТІВ У ПРОЦЕСІ ВНУТРІШНЬОЇ КОНВЕРСІЇ ГАММА-ПРОМЕНІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ АТОМНО-ЯДЕРНИХ ЕФЕКТІВ У ПРОЦЕСІ ВНУТРІШНЬОЇ КОНВЕРСІЇ ГАММА-ПРОМЕНІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ АТОМНО-ЯДЕРНИХ ЕФЕКТІВ У ПРОЦЕСІ ВНУТРІШНЬОЇ КОНВЕРСІЇ ГАММА-ПРОМЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Хоменков Володимир Петрович
УДК 539.163
ДОСЛІДЖЕННЯ АТОМНО-ЯДЕРНИХ ЕФЕКТІВ
У ПРОЦЕСІ ВНУТРІШНЬОЇ КОНВЕРСІЇ ГАММА-ПРОМЕНІВ
01.04.16 – Фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Желтоножський Віктор Олександрович,
Інститут ядерних досліджень НАН України, провідний
науковий співробітник відділу структури ядра
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Купряшкін Володимир Тихонович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідувач відділу ядерної спектроскопії
доктор фізико-математичних наук
Мазур Володимир Михайлович,
Інститут електронної фізики НАН України, м. Ужгород,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет iмені Тараса Шевченка, м.Київ
Захист відбудеться 24.04.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м.Київ, пр. Науки 47.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м.Київ, пр. Науки 47.
Автореферат розісланий 21.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осташко В.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Атомно-ядерні ефекти, які обумовлені взаємодією ядра з електронами атомної оболонки, відкривають нові канали розпаду збуджених станів ядер та впливають на його імовірність.
Вивчення атомно-ядерних процесів дозволяє одержати багато нової, а в окремих випадках і унікальної інформації про властивості ядер. Наприклад, дослідження ефектів проникнення, тобто впливу проникнення хвильових функцій атомних електронів усередину ядра на імовірність процесу внутрішньої конверсії -променів, дозволяє одержати таку унікальну інформацію як знак і величину константи спін-мультипольних сил, величини тороїдних перехідних моментів. При вивченні ефектів проникнення може проявитися і таке фундаментальне явище як незбереження парності в електромагнітних моментах. Відзначимо, що, наприклад, дані про спін-мультипольні сили, починаючи з переходів з l , можна одержати тільки при вивченні ефектів проникнення.
Експериментальні дані про атомно-ядерні процеси мають велике значення і для створення завершених теорій у квантовій електродинаміці. Так, наприклад, дотепер існує проблема перенормувань у квантовій електродинаміці. Найбільш повно ці питання можуть бути вивчені при дослідженні радіаційних поправок. А саме в атомно-ядерних процесах вивчаються радіаційні поправки, що описуються Фейнманівськими діаграмами 3-го і навіть 5-го порядків. Крім того, незважаючи на малість цих величин при розпаді атомного ядра в порівнянні з імовірностями цих процесів на мезоядрах, вимірювання радіаційних поправок у радіоактивному розпаді в багатьох випадках простіше і доступніше, ніж з елементарними частками.
Вивчення атомно-ядерних процесів є актуальним напрямком і при розробці нових методів для створення гамма-лазерів. Саме взаємодія атомних станів з ядерними, у принципі, забезпечує умови для появи індукованого випромінювання, тому що час життя атомних рівнів 10–15–10–18 с, а ядерних, як правило, на 5-10 порядків більше.
Усе вищевикладене говорить про те, що вивчення процесів взаємодії атомних електронів з ядром є однією з актуальних проблем сучасної ядерної фізики.
Необхідно також відзначити, що експериментальна інформація про такі процеси, як утворення "електронних" гамма-переходів у процесі внутрішньої конверсії (електронні містки), отримана практично в одиничних роботах. У той же час результати теоретичних розрахунків для цих процесів у різних підходах відрізняються на 5-6 порядків. Це вказує на актуальність проведення саме експериментального вивчення атомно-ядерних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ АТОМНО-ЯДЕРНИХ ЕФЕКТІВ У ПРОЦЕСІ ВНУТРІШНЬОЇ КОНВЕРСІЇ ГАММА-ПРОМЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок