Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦIЯ ОСВІТИ ЯК ЯВИЩА СУЧАСНО Ї КУЛЬТУРИ (ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ)

ТРАНСФОРМАЦIЯ ОСВІТИ ЯК ЯВИЩА СУЧАСНО Ї КУЛЬТУРИ (ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦIЯ ОСВІТИ ЯК ЯВИЩА СУЧАСНО Ї КУЛЬТУРИ (ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
ЩУБЕЛКА Наталія Володимирівна
УДК :001.8:37.
ТРАНСФОРМАЦIЯ ОСВІТИ ЯК ЯВИЩА
СУЧАСНО Ї КУЛЬТУРИ (ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ)
Спеціальність 09.00.10. - філософія освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ - 1998
Дисертація є рукописом.

Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка
Науковий доктор філософських наук, професор
керівник: Пікашова Тетяна Дмитрівна,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри філософії та методології науки.
Офіційні доктор філософських наук, професор
опоненти: Кремень Василь Григорович,
академік, президент академії педагогічних наук
України;
кандидат філософських наук, професор
Федів Юрій Олександрович,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, професор кафедри філософії.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України.
Захист відбудеться "28" грудня 1998 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 001. 17 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252017, Київ, вул. Володимирська, 60,
ауд.328.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці
Київського університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий "27"листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.І. Скрипка
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
Одним iз найпоширеніших явищ, якi обговорюються науковою громадськістю багатьох країн сучасного світу, є тi змiни, що вiдбуваються в сучаснiй системi освіти. Важливий статус освіти у соцiальному поступі всебічно аргументований в літературі. Це спричиняє пильну увагу до тих проблем, які останніми десятиліттями нагромаджуються внаслідок усвідомлення того факту, що успадкованi від минулого освітнi системи значною мірою не відповідають своїми наслiдками вимогам суспільного життя. Аналiз проблем освіти здійснюється представниками різних галузей наукового знання (психологами і педагогами, соціологами і філософами тощо), різних верств населеннями і професійних груп.
Кожна з наукових дисциплін розглядає освіту, виходячи із власної специфіки та методів дослідження. Прiоритетними для фiлософського дослiдження стали теми, що повязанi з формуванням нового освiтнього iдеалу, нових цiнностей та цiлей освiти, нової парадигми освiти. Вiдбулося формування нового напрямку - фiлософiя освiти.
Значна кiлькiсть наукових доробок, що присвяченi проблемам освiти, нацiленi на сприяння кардинальним зрушенням в iснуючiй системi освiти, реформуванню. Аналіз відповідної літератури дозволив прийти до висновку, що, з одного боку, сама різноплановість реформаторських зусиль, нескоординованість напрямків запропонованих проектiв перебудови освіти є свідченням того, що поки що не досягнуто загальноприйнято точки зору на природу протiкаючих змiн у сучаснiй освiтi. А, з iншого боку, i сама спрямованість на реформування освіти передбачає усвiдомлення сутності змiн існуючої системи освіти. В звязку з цим виникла необхiднiсть в обгрунтованому розумiннi сутностi трансформацiйних процесiв, що мають місце в освiтi як соцiальному iнститутi. В свою чергу, вiдсутнiсть наукових дослiджень щодо впливу культури на освiтнi процеси не сприя формуванню системи програмних
2
соцiальних заходiв, що свом результатом мали б реформацiю освiти, вiдповiдну тим трансформацiйним процесам, якi вiдбуваються в сучаснiй культурi.
Одночасно, потребує більш глибокого осмислення питання, якою мірою досвід освітньо-педагогічної діяльності, що нагромаджений в розвинутих країнах Західної Європи і Америки, може бути корисним в умовах сучасно України, якщо прийняти до уваги факт, що проблема змiн в освітi визнана і широко обговорюється в цих кранах. Викладені вище міркування обумовлюють тему, мету і завдання даного дисертаційного дослідження.
Мета і задачі дослідження:
Метою дослiдження проведення аналiзу впливу змiн, що вiдбуваються в сучаснiй культурi, на трансформацiю iнституту освiти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦIЯ ОСВІТИ ЯК ЯВИЩА СУЧАСНО Ї КУЛЬТУРИ (ФIЛОСОФСЬКИЙ АНАЛIЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок