Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ АНАЛОГІЇ БУТТЯ У ФІЛОСОФІЇ ТОМИ АКВІНСЬКОГО

ТЕОРІЯ АНАЛОГІЇ БУТТЯ У ФІЛОСОФІЇ ТОМИ АКВІНСЬКОГО

Назва:
ТЕОРІЯ АНАЛОГІЇ БУТТЯ У ФІЛОСОФІЇ ТОМИ АКВІНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОТУСЕНКО Віктор Володимирович
УДК 1(091) “12”
ТЕОРІЯ АНАЛОГІЇ БУТТЯ У ФІЛОСОФІЇ ТОМИ АКВІНСЬКОГО
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" МОН України, на кафедрі філософії та релігієзнавства.
 
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент,
ТИХОЛАЗ Анатолій Георгійович,
Національний університет "Києво-Могилянська академія" МОН України,
доцент кафедри філософії та релігієзнавства.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
ПРИЧЕПІЙ Євген Миколайович,
Київський національний університет технологій та дизайну МОН України,
завідувач кафедри філософії та культурології;
кандидат філософських наук, доцент,
БАУМЕЙСТЕР Андрій Олегович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії філософського факультету.
Захист відбудеться "18" квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ–1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ–1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий "__" березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Л. А. Ситніченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток філософської думки прямо пов’язаний із розробкою та вдосконаленням термінологічного апарату, який використовується у процесі філософування. Оперування певними засадничими поняттями, такими як “буття”, “суще”, “благо”, “істина” тощо передбачає використання мови на межі її природних повсякденних можливостей. При цьому філософська система повинна зберігати зв’язок з буттєвістю, та саме в ній віднаходити основу для своєї цілісності, несуперечливості і буттєвої значимості. Внаслідок цього існує гостре питання про межі легітимного вжитку філософської мови, котре в процесі історико-філософського розвитку стає однією з найактуальніших проблем, відповіді на які зумовлюють особливості філософування у будь-якому історико-культурному контексті.
У XX столітті проблеми особливостей і меж застосування філософської мови вийшли на перший план завдяки “лінгвістичному повороту”, здійсненому в рамках англомовної аналітичної традиції. Проте в історії філософії існують і інші спроби розгляду питання ролі мови у філософії, більш пов’язані з онтологічною основою. Зокрема, дуже плідним був розгляд вказаної проблеми у контексті теологічного та філософського дискурсу Західноєвропейського Середньовіччя. Адже питання про застосування мови було для цієї епохи досить складним, передусім через зв’язок з проблемою висловлення позитивних атрибутів Бога, і тому воно потребувало ретельної розробки. Ще більше значення воно отримало у зв’язку з суперечливим і дуже актуальним для європейської філософії XIII століття питання про предмет і цілісність метафізики. Тому спадщина середньовічних мислителів є ключовою для вивчення історико-філософського розвитку проблематики філософської мови.
Серйозне ставлення до філософської мови та вивчення особливостей її застосування у найрізноманітніших онтологічних, епістемологічних та етичних контекстах завжди відзначали мислителів Середніх віків. Та проте у період між XII та XIV століттями розробка цих питань отримала особливий розвиток у контексті багатьох видатних досягнень тогочасної теології, метафізики, етики, логіки та мовознавства. Наприклад, можна окремо відзначити штудії в цій галузі ранніх схоластів XII століття (Абеляр, Йоан Солсберійський, Ансельм Кентерберійський), представників зрілого схоластицизму XIII століття (Тома Аквінський, Бонавентура, Йоан Дунс Скот, Вільям Оккам), шкіл “модистів” та “спекулятивних граматиків”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРІЯ АНАЛОГІЇ БУТТЯ У ФІЛОСОФІЇ ТОМИ АКВІНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок