Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОСЛАВІЗМ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ГАЛИЧИНИ (1908–1914 pp.)

НЕОСЛАВІЗМ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ГАЛИЧИНИ (1908–1914 pp.)

Назва:
НЕОСЛАВІЗМ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ГАЛИЧИНИ (1908–1914 pp.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
МАЦЕВКО Ірина Іванівна
УДК 940.2(477.8) “1908–1914”
НЕОСЛАВІЗМ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ
ЖИТТІ ГАЛИЧИНИ (1908–1914 pp.)
07. 00. 02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедpі істоpії слов'янських кpаїн Львівського національного університету імені Івана Франка Міністеpства освіти і науки Укpаїни.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент Полещук Тамара Сергіївна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри історії слов'янських країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Троян Сергій Станіславович,
Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри
політології та соціології
кандидат історичних наук, доцент Маланчук-Рибак Оксана Зіновіївна, Львівська академія мистецтв, доцент кафедри історії та теорії мистецтв
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича Міністеpства освіти і науки Укpаїни, кафедpа всесвітньої істоpії і міжнаpодних відносин, м. Чеpнівці
Захист відбудеться 27 лютого 2001 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 26 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О. М. Сухий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Слов'янська ідея відіграла значну роль у процесі націотворення слов'янських народів у ХIХ — на початку ХХ ст. Як вважає американський дослідник національних рухів Л. Снайдер, це явище є “одним з найбільш вагомих і ранніх проявів макронаціоналізму в Європі” Snyder L. Encyclopedia of Nationalism. — New York, 1990. — P. ..
У 30—40-і рр. ХIХ ст. слов'янська ідея стала підґрунтям для формування національної свідомості більшості слов'янських народів, позбавлених державності. Різні концепції слов'янської єдності, розроблені представниками слов'янських еліт, були пошуком ідейної і політичної опори національного розвитку, а подекуди — і національного виживання.
У першому десятилітті ХХ ст. слов'янська ідея була реанімована в неославізмі — ідейно-політичному русі, очоленому на початках лібераль-ними силами слов'янства. Організований під впливом нових суспільно-політичних і міжнародних обставин, він мав стати важливим чинником боротьби національних рухів слов'янських народів. Однак спроби політиків використати нео-славістський рух для вирішення конкретних внутрішніх і зовнішньополі-тичних завдань не принесли очікуваних результатів, натомість зумовили трансформацію неославізму в бік імперського панславізму (Росія) та австрославізму і югославізму (Австро-Угорщина).
На початку ХХ ст. Галичина, більшістю населення якої були українці і поляки, перебувала у складі Австро-Угорської імперії як окрема провінція. Приналежність краю до багатонаціональної держави сприяла тісному спіл-куванню української і польської спільноти з іншими слов'янськими народами. Тому неославістський рух як міжслов'янське явище набув значного резонансу в Галичині та вплинув на українсько-польські відносини.
Обрана тема досі не була об'єктом комплексного вивчення істориків. В українській історіографії дослідження цієї проблеми має фpагментаpний хаpактеp і спpямоване здебільшого на визначення місця укpаїнського питання в неославістському pусі. У польській історіографії неославістський рух розглядається через призму його сприйняття насамперед політичними колами Королівства Польського, в той час як позиції галицьких суспільно-політичних сил висвітлюються лише частково.
Розробка цієї теми значно доповнить українські славістичні дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НЕОСЛАВІЗМ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ГАЛИЧИНИ (1908–1914 pp.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок