Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОКСИЛАПАТИТНОЇ КЕРАМІКИ, ЗБАГАЧЕНОЇ ІОНАМИ СРІБЛА, ДЛЯ ПЛАСТИКИ КІСТКОВИХ ПОРОЖНИН (експериментально-клінічне дослідження)

ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОКСИЛАПАТИТНОЇ КЕРАМІКИ, ЗБАГАЧЕНОЇ ІОНАМИ СРІБЛА, ДЛЯ ПЛАСТИКИ КІСТКОВИХ ПОРОЖНИН (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОКСИЛАПАТИТНОЇ КЕРАМІКИ, ЗБАГАЧЕНОЇ ІОНАМИ СРІБЛА, ДЛЯ ПЛАСТИКИ КІСТКОВИХ ПОРОЖНИН (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут патології хребта і суглобів
імені професора М.І.Ситенка АМН України
ФАРХАН Махмуд Махмуд
УДК616.71-089.84:615.464.03:666.232
ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОКСИЛАПАТИТНОЇ КЕРАМІКИ, ЗБАГАЧЕНОЇ ІОНАМИ СРІБЛА, ДЛЯ ПЛАСТИКИ КІСТКОВИХ ПОРОЖНИН
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.21 - травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології хребта та суглобів
імені професора М.І. Ситенка АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук
Філіпенко Володимир Акимович
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І. Ситенка
АМН України,
завідуючий відділом патології
суглобів
Офіційні опоненти:
Провідна організація:
Захист відбудеться 28.09.2001 р. об 11-30 на засіданні спеціалізованної вченої ради Д.64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул.Пушкінська ,80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул.Пушкінська ,80).
Автореферат розісланий 31.07.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Радченко В.О
Актуальність проблеми. Запальні ускладнення кісток при проведенні великих оперативних втручань реконструктивно-відновлювального характеру та при лікуванні закритих і відкритих переломів довгих кісток складають від 5 до 70,9% (Вернігора І.П., 1995, Чверкалюк А.К., 1998). Велике практичне значення цього питання пов'язане з тим, що у більшості випадків післятравматичним остеомієлітом страждають пацієнти у молодому працездатному віці. Незважаючи на наявні досягнення у консервативному і хірургічному лікуванні цієї категорії хворих, відсоток інвалідності залишається високим (Житницкий Р.Е., 1988, Пожарський В.Ф., 1989; Агаджанян В.В.,1998, Yamakawa T.,1998).
У останні роки накопичено значний досвід по застосуванню кістково-пластичних відновлювальних операцій для ліквідації кісткових дефектів різного генезу. Поширеним методом заміщення остеомієлітичних порожнин як у нашій країні, так і за рубежем є кісткова ауто- і алопластика (Крисюк А.П., 1985; Айвазян В.П., 1986; Панченко М.К., 1990; Hamer A.,1996, Delloye Ch.,1997). Проте використання аутотрансплантатів обмежується тим, що даний вид пластики збільшує тривалість часу оперативного втручання, поєднується з нанесенням додаткової травми хворому, неможливістю одержання значної за обсягом кількості матеріалу, ризиком втрати крови і можливістю інфікування донорської ділянки. Застосування алогенного матеріалу обмежується такими небажаними чинниками як можливість передачі гепатиту В і С, вірусу імунодефіциту людини, оскільки джерелом зараження є не тільки кров, але і кісткова тканина (Buck B., 1990, Shinto Y., 1992). Значною віхою у лікуванні гнійно-некротических ускладнень кісток явилося використання прожареної (180о С) ксеногенної або алогенної губчатої кісткової тканини, демінералізованого кісткового матриксу (Чверкалюк, 1998; Walsh W.,1995).
У технології лікування післятравматичних та післяопераційних запальних ускладнень кісток важливим є не тільки задача ліквідації порожнини, але й пошук імплантаційних матеріалів, які б сприяли оптимізації остеорепарації, були б стійкими до раневої інфекції та пригнічували запальний процес. Удосконалення способів застосування природних і штучних імплантаційних матеріалів, розвивається по шляху створення нових біоімплантатів, а також методів їх збагачення різними біологічно-активними речовинами - регуляторами остеогенезу, фармакологічними препаратами, у тому числі й антибіотиками, спроможними впливати як на грам-позитивну, так і на анаэробну мікрофлору.
Теперішнього часу у кістковій пластиці у якості штучних носіїв антибактеріальных препаратів використовується кістковий цемент (Li P., 1996, Langlais F., 1998), біорезорбуючі імплантати (Єнакієв І.П., 1996), а також кальційфосфатні кераміки, які приваблюють дослідників тим, що при їх імплантації досягається подвійний ефект - стимулюється індукція репаративного остеогенезу, спостерігається активне формування кісткової тканини у зоні імплантації й одночасно пригнічується інфекція у осередку запалення (Korkusur F.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОКСИЛАПАТИТНОЇ КЕРАМІКИ, ЗБАГАЧЕНОЇ ІОНАМИ СРІБЛА, ДЛЯ ПЛАСТИКИ КІСТКОВИХ ПОРОЖНИН (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок