Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ

ПРОГНОЗУВАННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.І. ПИРОГОВА
ДАБІЖА ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
УДК 618.39+61;51-037+616-073.4-8-097-084
ПРОГНОЗУВАННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА
ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ
14.01.01 – Акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті
ім. М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Золотухін
Микола Семенович, Донецький державний
медичний університет ім. М.Горького МОЗ
України, професор кафедри акушерства,
гінекології та перинатології факультету
післядипломної освіти.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Мазорчук Борис Федорович, Вінницький державний
медичний університет ім. М.І. Пирогова,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор Воронін
Корнелій Валентинович, Дніпропетровська
державна медична академія МОЗ України,
професор кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України , відділ патології вагітності та пологів,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 11 ” червня 2002 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К05.600.01 при Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий “ 10 ” травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Покидько М. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність проблеми невиношування вагітності зумовлена не тільки медичними, а й соціальними факторами ( зменшення приросту населення, зростання рівня перинатальної і дитячої смертності, негативний вплив на дітородну функцію жінок).
Згідно з даними В. Н. Сєрова та співавт., (1997) частота невиношування вагітності коливається від 10 до 25-30%. За даними ВООЗ частота спонтанних абортів коливається в межах 15-20%, а передчасних пологів ( ПП ) – 4,5-7,3%. Серед тих, що лікувались з приводу загрози переривання вагітності в ранні терміни, частка ПП складає в середньому 21,7% (В. К. Чайка, Т. М. Дьоміна та співавт., 2001).
Етіологія ПП надзвичайно різноманітна, причому, нерідко ця патологія обумовлена поєднаною дією чинників. Поряд з цим, продовжує залишатись високою частота нез’ясованих причин передчасного переривання вагітності. На жаль, в більшості випадків ПП є ідіопатичними, тобто, причини їх залишаються невідомими. В зв’язку з труднощами визначення ведучої причини і високою частотою невідомих за своїм генезом причин ПП, важливе значення набуває розробка патогенетично обгрунтованих методів профілактики та лікування даного ускладнення вагітності ( Г. О. Васильєва та співавт., 1991; В. В. Абрамченко, 1996).
Можливість прогнозування, завершення тих або інших патологічних процесів, становить великий теоретичний та практичний інтерес у лікарській практиці, оскільки, дозволяє не лише скласти, але й спробувати виправити прогноз, якщо він є несприятливим. У такому разі, з’являється можливість завчасно проводити ранню діагностику та профілактику різноманітних ускладнень ( В. К. Чайка, І. О. Могілевкіна, 1994).
У цьому зв’язку, особливої ваги набуває рішення питань, пов’язаних з ранньою (доклінічною) діагностикою і прогнозування ПП у кожної вагітної індивідуально, що дозволяє провести профілактику і завчасну корекцію виявлених порушень.
Знаходження патогенетичних факторів акушерської патології дозволяє запобігти їх розвитку (О. Т. Михайленко, 1991). Це спонукало нас до розробки системи прогнозу передчасних пологів і виконання нашого дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом науково-дослідної роботи ДонДМУ теми: “Розробити комплекс лікувально-профілактичних заходів, які б сприяли захисту безпеки материнства і поліпшенню здоров'я породіль та немовлят” (№ реєстрації 0197U002121, шифр теми МК 97.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ, ДІАГНОСТИКА ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок