Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ЗАЙНЯТИХ ВІДХОДАМИ ТА ОБ'ЄКТАМИ ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ

ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ЗАЙНЯТИХ ВІДХОДАМИ ТА ОБ'ЄКТАМИ ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ

Назва:
ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ЗАЙНЯТИХ ВІДХОДАМИ ТА ОБ'ЄКТАМИ ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ОРЛОВА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 332.33:504.064.3.4
ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК,
ЗАЙНЯТИХ ВІДХОДАМИ ТА ОБ'ЄКТАМИ ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ
05.24.04 – Кадастр та моніторинг земель
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Солуха Борис Володимирович,
Київський національний університеті будівництва і архітектури, професор кафедри міського будівництва
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Клюшниченко Євген Єлисейович,
Київський національний університеті будівництва і
архітектури, завідувач кафедри міського господарства
доктор геол.-мін. наук, професор
Шестопалов В’ячеслав Михайлович,
директор НИЦ радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень НАН Україні.
Захист відбудеться «20» червня 2008 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий «12» травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.П.Ісаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стаття 1 Закону України «Про відходи» визначає «об’єкти поводження з відходами» як місця чи об’єкти, що використовуються для збирання, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів. В Україні існують численні несанкціоновані звалища відходів, засоби поводження з якими ще потребують обґрунтування. Одночасно, концептуального науково-методологічного вирішення потребує поводження з побутовими та промисловими відходами, які вже накопичені в Україні у небезпечній кількості (понад 30 млрд т) і щорічне надходження яких нелінійно збільшується.
Виділення ділянок під реалізацію інвестиційних проектів у сфері поводження з відходами необхідно здійснювати з урахуванням екологічної оцінки існуючого стану ділянки i прогнозної зміни середовища під впливом господарської діяльності. Обмеження функціонального використання земельних ділянок для розміщення об’єктів поводження з відходами повинні в обов’язковому порядку включатися до складу екологічного розділу земельного кадастру.
Сучасне поводження з відходами нераціональне, має результатом їх зростаюче накопичення і несумісне з державною концепцією сталого розвитку України. У сфері поводження з відходами негайного вирішення в Україні потребують наступні найбільш актуальні проблеми, розгляду котрих присвячені розділи дисертації:
– екологічне обстеження земельних ділянок в Україні, як правило, здійснюється на стадії «проект». Якщо таке обстеження і здійснюється на передпроектних стадіях, то його результати ніяк не відображуються у земельному кадастрі. В Україні відсутній норматив з планування території, у якому був би визначений необхідний і достатній перелік параметрів для обстеження земельних ділянок. Розроблення науково-обґрунтованого переліку екологічних параметрів для земельного кадастру вкрай актуально для України з огляду на становлення державної кадастрової системи;
– в Україні нараховується щонайменше 12538 звалищ, з яких 6690 несанкціоновані та 5317 невпорядковані. Проте чітке уявлення щодо засобів їх обстеження та благоустрою території відсутнє. Тому актуальним є кадастровий облік зайнятих відходами земельних ділянок із оптимізацією підходів до необхідних рекультиваційних заходів і варіантів подальшого використання потенційним інвестором;
– існує три концептуальних підходу до поводження з відходами: захоронення на полігоні, термічне оброблення на сміттєспалювальних заводах (ССЗ) та оброблення на сміттєпереробних комплексах (СПК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ЗАЙНЯТИХ ВІДХОДАМИ ТА ОБ'ЄКТАМИ ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок