Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛЯ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛЯ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛЯ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут проблем виховання
Академії педагогічних наук України
На правах рукопису
УДК 371.124(048)
КОНОШЕНКО Сергій Володимирович
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛЯ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання
АПН України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук,
професор Кобзар Борис Степанович.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Оржеховська Валентина Михайлівна, Інститут проблем виховання АПН України; завідувач лабораторії превентивного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент Болтівець Сергій Іванович, Інститут психології імені Г.Ф.Костюка АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії вікової фізіології та шкільної гігієни, заступник директора з науково-експериментальної та організаційної роботи
 
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,лабораторія теорії і практики педагогічної майстерності, м. Київ.
Захист відбудеться “21” травня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України ( 04060, Київ, ул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “19” квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Аналіз сьогоднішнього стану дитинства в українському суспільстві вказує на те, що заклади інтернатного типу для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без опіки батьків, в силу комплексу матеріальних, кадрових та ін. проблем, що в них існують, не сприяють повною мірою подоланню в дітей даної категорії тривожності., агресивності, дезадаптації, асоціальних вчинків. Разом з тим, Міжнародною Конвенцією ООН про права дитини (1989 р.) для дітей, тимчасово або постійно позбавлених сімейного оточення, затверджено право на особливий захист і допомогу, які надаються державою (ст. 20, розд. 1). Видані Президентом України Указ № 1153 від 17 жовтня 1997 року “Про затвердження заходів щодо поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків”, Указ від 18.03.98р. “Про затвердження комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації в суспільстві”, Указ від 28.01.2000р. № 113/2000 “Про додаткові заходи щодо запобігання дитячої бездоглядності”, Державна програма ”Поліпшення становища дітей в Україні на 2001-2005 роки” також спрямовані на створення умов для нормального розвитку і життєдіяльності дітей даної категорії, забезпечення їх соціальним захистом.
Одним із напрямів вирішення проблеми захисту прав та інтересів дітей-сиріт, їхньої підготовки до самостійного життя у соціумі, забезпечення умов для їхнього саморозвитку, самовизначення, самореалізації є створення й оптимальне функціонування центрів реабілітації дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.
Оскільки ці заклади в нашій державі почали створюватися недавно, постала гостра проблема підготовки вихователів до роботи з реабілітації дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, що вимагає наявності в педагогів певних особистісних якостей, професійних знань, умінь, навичок, пошуку ними нових форм, методів, прийомів та засобів роботи з цим контингентом дітей.
Проблеми, близькі до теми нашого дослідження, вивчалися рядом учених. Так, удосконаленню навчально-виховної діяльності шкіл-інтернатів для даної категорії дітей слугують результати досліджень А.Бондаря, Б.Кобзаря, М.Плоткіна, В.Ципурського, В.Слюсаренка та ін.
Принциповими для розробки поставленої проблеми є результати й висновки дослідників, що стосуються особливостей педагогічної діяльності в дитячих навчально-виховних закладах санаторного типу (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВИХОВАТЕЛЯ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок