Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЇХ ПРОЯВ В УКРАЇНІ

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЇХ ПРОЯВ В УКРАЇНІ

Назва:
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЇХ ПРОЯВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одной из важнейших политических проблем современного общества явля
ется проблема формирования политического лидерства


ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ОСИПОВА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 321.03(477)
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЇХ ПРОЯВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор
НАУМКІНА Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса),
завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
СІЛЕНКО Алла Олексіївна,
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова,
проректор з навчальної та виховної роботи
кандидат політичних наук, доцент
КУДІНОВА Неля В’ячеславівна,
Одеський національний політехнічний університет,
доцент кафедри політології і права
Провідна установа:
Днiпропетровський національний університет,
кафедра політології, Міністерство освіти і науки України, м. Днiпропетровськ.
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “19” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Єфтєні


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з найважливіших політичних проблем сучасного суспільства є проблема формування політичного лідерства. Сьогодні в суспільстві, як ніколи, висока потреба в політичному лідері, здатному швидко і чітко реагувати на проблеми, що постають перед суспільством, і головне, здатному знаходити ефективні шляхи вирішення позначених проблем.
З початком політичних перетворень в середині 80-х років ХХ ст. в СРСР пішли в минуле суперечки про те, хто творить історичний процес: маси або особа? Сьогодні панує розуміння важливості кожного суб'єкта суспільних відносин відповідно до відведеної йому ролі. Бурхливий перебіг політичного процесу в Україні, як і на всьому пострадянському просторі, висунув достатньо велику кількість людей, чий особистий вплив дозволяє їм відігравати істотну роль в соціальному розвитку суспільства. Політичне лідерство, таким чином, займає в сучасних умовах особливе положення у зв'язку з тим, що воно зримо і значущо впливає на хід політичних подій.
Соціальна, економічна і політична модернізація суспільних відносин, трансформаційні процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві, породжують широке коло проблем, що вимагають теоретичного осмислення і практичного вирішення. Так, сьогодні існує об'єктивна необхідність системного описання тенденцій формування інституту політичного лідерства, яке може послужити основою для кардинального підвищення ефективності діяльності сучасних політичних лідерів. Саме цим обумовлена актуальність теми дослідження.
Політичне лідерство є невід'ємною гранню владних вертикалей і одночасно могутнім суб'єктивним джерелом політичних процесів, тому воно завжди привертало і привертає до себе пильну увагу дослідників. Таким чином, проблема політичного лідерства є, у свою чергу, однією з центральних проблем сучасної політичної науки. Ключовим питанням вивчення політичного лідерства як суспільного явища можна визнати розуміння сутності, механізмів, умов і чинників того, що спонукає або примушує людей визнавати в одній людині лідера, а іншому – відмовляти в праві на таке визнання.
Для сучасного українського суспільства інтерес до вивчення позначеної проблеми обумовлений не тільки унікальністю історичних і соціокультурних умов розвитку країни, але і своєрідністю національного портрета політичного лідера, специфікою його взаємин з іншими суб'єктами політичного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА ТА ЇХ ПРОЯВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок