Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВСТРІЙСЬКИЙ ТЕАТР У ЛЬВОВІ (1789–1872): ІСТОРІЯ, МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР, ОПЕРНЕ ВИКОНАВСТВО, КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ

АВСТРІЙСЬКИЙ ТЕАТР У ЛЬВОВІ (1789–1872): ІСТОРІЯ, МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР, ОПЕРНЕ ВИКОНАВСТВО, КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ

Назва:
АВСТРІЙСЬКИЙ ТЕАТР У ЛЬВОВІ (1789–1872): ІСТОРІЯ, МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР, ОПЕРНЕ ВИКОНАВСТВО, КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
МАЗЕПА Тереса Лешеківна
УДК 781.2+78.03
АВСТРІЙСЬКИЙ ТЕАТР У ЛЬВОВІ (1789–1872):
ІСТОРІЯ, МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР,
ОПЕРНЕ ВИКОНАВСТВО,
КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ
17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор
ГНАТІВ Тамара Франківна,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, кафедра історії
зарубіжної музики
Офіційні опоненти: ТЕРЕЩЕНКО Алла Костянтинівна
доктор мистецтвознавства, професор,
член кореспондент АМУ, провідний науковий
співробітник ІМФЕ НАНУ ім. М. Т. Рильського;
ІВЧЕНКО Лариса Василівна
кандидат мистецтвознавства,
науковий працівник
НБУ ім. В. І. Вернадського
Провідна установа: Львівська державна музична академія ім. М. В. Лисенка. Кафедра історії музики.
Захист відбудеться 24 грудня 2003 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній академії України ім. П. І. Чайковського за адресою: 01001, Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної України ім. П. І. Чайковського.
Автореферат розісланий _21_листопада 2003 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І. М. Коханик


Загальна характеристика дисертації
Актуальність вивчення історії австрійського театру у Львові полягає у властивостях суспільного і культурного життя міста. Неповторність інфраструктури Львова, його вплив на суспільство і культуру не тільки цілого регіону, але й ряду країн – України, Польщі, Австрії – потребує нового осмислення у сучасному контексті.
Австрійська влада, панування якої тривало 146 років, зробила Львів сто-лицею так званого “королівства Галичини і Лодомерії” (тобто Володимирії, згідно зі старовинною назвою цих земель). У самій імперії це була її найбільша провінція. Цей довготривалий етап історії міста мав важливе значення для розвитку його культури. З 1789 року у Львові почав функціонувати постійний професійний театр. Близько ста років свого існування (1789–1872) австрійський німецькомовний театр був важливим культурним осередком не тільки міста, а й усієї Галичини. Організований у політико-культурних інтересах Австрійської імперії, він отримав статус регіонального. Як і в інших столицях провінцій Австрійської імперії – Празі, Буді, а також у вільному місті Кракові, у Лінці та Граці – театр знаходився під наглядом магістрату, намісництва, державної адміністрації. Держава дбала про фінансове забезпечення німецьких сцен, надаючи щорічні дотації та виділяючи у разі потреби пільгові позики. Тож австрійський львівський театр мав чудові можливості для свого розвитку.
Ступінь дослідженості теми. Діяльність австрійського львівського театру, процес перетворення його з драматично-музичного в оперний належать до “білих плям” української історіографії. До вивчення його історії зверталися польські дослідники. Цьому питанню присвячена монографія Є. Гота, яка вийшла з друку, коли завершувалася робота над дисертацією. При спільності деяких використаних матеріалів спрямованість дослідження польського автора відрізняється від завдань запропонованої праці. Є. Гот приділяє значну увагу фінансовим, матеріально-технічним умовам діяльності театру, а також його суперечливій ролі як осередку у межах польської музично-театральної культури. В інших польських та австро-німецьких дослідженнях результати діяльності львівського австрійського театру оцінювалися переважно негативно, а його історія трактувалася у поєднанні з історією польського театру у цьому місті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АВСТРІЙСЬКИЙ ТЕАТР У ЛЬВОВІ (1789–1872): ІСТОРІЯ, МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР, ОПЕРНЕ ВИКОНАВСТВО, КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок