Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ ТА ЧАСУ В РОМАНІ А.МЕРДОК

ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ ТА ЧАСУ В РОМАНІ А.МЕРДОК

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ ТА ЧАСУ В РОМАНІ А.МЕРДОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АЛІСЕЄНКО ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК: 820.06-31
ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ
ТА ЧАСУ В РОМАНІ А.МЕРДОК
"THE NICE AND THE GOOD"
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ–2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті, Міністерства освіти України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
ВАТЧЕНКО Світлана Олексіївна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисова Тамара Наумівна,
інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філологічних наук,
бандровська Ольга Трохимівна,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка,
асистент кафедри світової літератури.
Провідна установа: Секція теорії та історії світової літератури кафедри класичної та румунської філології, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться "10" квітня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49625, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, кімн. 804).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м.Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий "6" березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.о.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Романи відомої англійської письменниці, професійного філософа і драматурга Айріс Мердок (1919-1999), поява яких майже завжди викликала гостру полеміку, органічно ввійшли в історію сучасної англійської літератури. Мердок присвячено чимало статей, монографій, дисертацій, в яких пропонуються різноманітні тлумачення змісту й форми її романістики, що досить широко представлена і у підручниках, і у загальних оглядах англійської літератури 1950х-1980х років.Початок творчості романістки припадає на те десятиріччя, яке пов'язується з "проривом" постмодернізму. Втім, її творчість не правомірно зводити лише до звичайної зміни культурних парадигм. Романістика Мердок є не просто певною перехідною формою, але водночас і своєрідним відхиленням від цієї норми. ЇЇ романи зберігають неповторні індивідуальні риси художнього мислення авторки, і водночас вони вливаються у загальний стильовий потік другої половини ХХ століття.
Вона належить до тієї генерації письменників, якій властиве вільне самовизначення, яка, звільняючись від влади будь-якого певного жанрово-стильового коду, використовує "різнопропорційну" контамінацію компонен-тів різноманітних поетик і традицій. В романістиці Мердок проявляється багата культурно-філософська традиція, відчувається одночасна орієнтація і на фізичну, і літературну реальність, на поетику інтертекстуальності, на створення своєрідного "мердоківського" художнього світу. Характеристиці цього художнього світу присвячено чимало наукових праць, в яких розглядається основне коло проблем романів, естетичні погляди письмен-ниці, концепція людини і дійсності, аналізуються особливості поетики, стильова природа, жанрове обличчя її творів та ін. Однак своєрідність художнього простору й часу - важливих складових художнього світу Мердок - досі ще не стала предметом спеціального дослідження, хоча її аналіз дозволяє краще з'ясувати специфіку художнього мислення романістки.
Реферована дисертаційна робота присвячена аналізу особливостей просторово-часового континууму маловивченого роману А.Мердок "The Nice and The Good" (1968). Такий аналіз сприяє більш глибокому розумінню не тільки жанрово-стильової своєрідності мердоківської романістики 1960х років, але й деяких загальних процесів у літературі того десятиріччя.
Актуальність обраної теми зумовлюється насамперед інтересом сучасної літературознавчої науки до теоретичного осмислення феномену "перехідності", до проблеми інтертекстуальності, до питань, пов'язаних із становленням та особливостями постмодернізму, його співвідношенням із модернізмом, а також до своєрідності художнього простору і часу в сучасному романі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ ТА ЧАСУ В РОМАНІ А.МЕРДОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок