Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОІСКРОВИХ РОЗРЯДІВ

РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОІСКРОВИХ РОЗРЯДІВ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОІСКРОВИХ РОЗРЯДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
СЛИВА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 664.1.033
РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОІСКРОВИХ РОЗРЯДІВ
Спеціальність 05.18.05 – Технологія цукристих речовин та продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Логвін Володимир Матвійович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри технології цукристих речовин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Чернявська Людмила Іванівна,
Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості, завідувач відділом сировини, контролю і обліку виробництва
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Богданов Єгор Серафимович,
Національний унуверситет харчових технологій,
старший викладач кафедри охорони праці та цивільної оборони
Захист відбудеться “ 27 ” грудня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 у Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, Київ -33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розіслано 23.11.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент М.В. Карпутіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництво цукру є важливою галуззю в агропромисловому комплексі України. Ефективність бурякоцукрового виробництва значною мірою залежить від якості буряків та проведення процесу екстрагування сахарози із бурякової стружки, який визначає ефективність всіх наступних технологічних процесів та виробництва в цілому.
Однією із найважливіших стадій екстракції сахарози із буряків є попереднє оброблення стружки. Без такого оброблення практично неможливо вилучити сахарозу із швидкістю та повнотою, які необхідні в промислових умовах. Від того, наскільки ефективно буде проведений цей процес, залежать ступінь вилучення сахарози із бурякової стружки і якість дифузійного соку, а також втрати сахарози від ферментативного розкладання, мікробіологічної діяльності і кислотного гідролізу.
Але в багатьох випадках застосування типової схеми екстракції сахарози не забезпечує отримання дифузійного соку високої якості за нормативних величин втрат сахарози.
На сьогоднішній день у харчових технологіях все більше застосовуються нетрадиційні методи оброблення, які передбачають різні фізичні впливи, зокрема мікрохвильові, електричні постійного та змінного струмів, ультрафіолетових променів та магнітних полів та ін. Одним із методів, який інтенсивно розвивається, є оброблення електроіскровими розрядами, результатом дії яких є електрогідравлічний ефект (ЕГЕ). Він характеризується виникненням широкого спектру фізичних явищ, таких як механічні хвилі, магнітні та електричні поля, ультрафіолетове свічення, надшвидкісні струмені рідини, кавітаційні явища та ін.
Враховуючи різноманітність фізичних впливів, які мають місце внаслідок електрогідравлічного оброблення (ЕГО), використання електроіскрових розрядів є перспективним для бурякоцукрової промисловості.
Виходячи з цього, теоретичне та експериментальне обґрунтування нових способів отримання дифузійного соку, які дозволять інтенсифікувати та провести процес екстракції сахарози більш повно, але при цьому не погіршити якість отриманого дифузійного соку і зменшити втрати сахарози під час екстрагування, є актуальним завданням і має важливе народногосподарське значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились відповідно до тематики науково-дослідних робіт НУХТ та згідно з планами Держбюджетних тематик науково-дослідних робіт НУХТ “Розробити технологію отримання білого цукру з використанням нетрадиційних методів очищення соку” (№0101U000453), “Розроблення способів інтенсифікації процесів очищення дифузійного соку у бурякоцукровому виробництві” (№0106U000413).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОІСКРОВИХ РОЗРЯДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок