Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА МАЙНОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ

ОЦІНКА МАЙНОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ОЦІНКА МАЙНОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,44 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІОНІН Євген Євгенович
УДК 330.52:3378.45
ОЦІНКА МАЙНОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі економічного аналізу господарської діяльності (м. Донецьк).
Науковий консультант: член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Костирко Лідія Андріївна, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів (м. Луганськ)
доктор економічних наук, професор Терещенко Олег Олександрович, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, професор кафедри фінансів підприємств (м. Київ)
доктор економічних наук, доцент Косова Тетяна Дмитрівна, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган - Барановського Міністерства освіти і науки України, професор кафедри контролю і аналізу господарської діяльності (м. Донецьк)
Захист відбудеться листопада 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.07 Донецького національного університету за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, у залі засідань ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24
Автореферат розісланий вересня 2007р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Семенов А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні суттєво впливає на умови функціонування підприємств, визначає необхідність та напрямки вдосконалення механізмів управління їх діяльністю, які спрямовані на забезпечення пріоритету інтересів власників та їх економічної і соціальної відповідальності.
Наукове осмислення нових правових, економічних й соціальних векторів у процесах управління підприємствами потребує розробки адекватних механізмів оцінки результатів їх діяльності.
Ринкова відокремленість підприємств спрямовує управління ними на збереження їх майна і його ефективне використання. Управління майном виступає визначальним і стратегічно важливим чинником підтримання й укріплення майнового стану підприємства. Його оцінка здійснюється за системою показників, моніторинг та аналіз яких уможливлює запобігання негативним тенденціям і зменшення ризику банкрутства, що є особливо актуальним на тлі значної кількості збиткових підприємств в Україні. За статистичними даними частка збиткових підприємств у країні в 2006 році в порівнянні із 2000 роком (37,7%) знизилась до 33,5%, але за цей період збитки зросли на 54,4%. Подолання процесів подальшого погіршення фінансового положення підприємств потребує концептуального обґрунтування та впровадження у практику господарювання сучасного, побудованого за світовими стандартами, механізму оцінки їх майнового стану.
Оцінка майнового стану підприємств, за концептуальним підґрунтям та інструментальним наповненням, виступає складовою системи їх фінансового менеджменту. Серед основних інструментів такої оцінки найважливішими є: оцінка вартості майна; грошових потоків, які воно генерує; аналіз майнових прав та зобов’язань з урахуванням факторів ризику їх виконання; збереження й зростання власного капіталу тощо. Ефективність їх використання залежить від якості та цілеспрямування організації на підприємстві обліку й фінансового аналізу.
Укріплення майнового стану підприємства на основі управління його платоспроможністю й ліквідністю є одним із цільових завдань забезпечення фінансової безпеки підприємства, що концептуально відповідає інтересам власників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ОЦІНКА МАЙНОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок