Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ СКИДАННЯ ШАХТНИХ ВОД ДО РІЧКОВОЇ МЕРЕЖІ (на прикладі басейну р.Самари)

ЕКОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ СКИДАННЯ ШАХТНИХ ВОД ДО РІЧКОВОЇ МЕРЕЖІ (на прикладі басейну р.Самари)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ СКИДАННЯ ШАХТНИХ ВОД ДО РІЧКОВОЇ МЕРЕЖІ (на прикладі басейну р.Самари)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
ОХОТНИК КАТЕРИНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 622.539:574
ЕКОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ СКИДАННЯ ШАХТНИХ ВОД ДО РІЧКОВОЇ МЕРЕЖІ
(на прикладі басейну р.Самари)
21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геоекології на раціонального природокористування Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Шматков Григорій Григорович,
Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього природного середовища
Офіційні оппоненти: доктор технічних наук, професор
Соколов Юрій Миколайович,
Одеський державний екологічний університет, професор кафедри прикладної екології
кандидат технічних наук, доцент
Бахарєв Володимир Сергійович,
Кременчуцький державний політехнічний університет, доцент кафедри екології
Захист відбудеться 10 червня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради К 26.880.01 Державного екологічного інститута Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за адресою: 03035, м.Київ, вул. Урицького, 35, корп. 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного екологічного інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (03035, м.Київ, вул. Урицького, 35, корп. 2).
 
Автореферат розісланий 18 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 26.880.01,
кандидат технічних наук, доцент М. М. Тимошенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим питанням екологічної безпеки Донецько-Придніпровського регіону є розробка заходів зі зниження негативного впливу вуглевидобувної промисловості на поверхневі води. Підвищення мінералізації води природних водотоків в результаті поповнення шахтними водами займає пріоритетне місце в ряду проблем екологічної безпеки регіону.
Історія досліджень, спрямованих на винахід нових методів знесолення води, нараховує не один десяток років, але більшість розроблених методів залишається капітало- та енергомісткими або малоефективними в умовах промислових обсягів стічних вод вуглевидобувних підприємств. Тому актуальним є розроблення такої системи координованих випусків мінералізованих шахтних вод з накопичувачів, яка була б найбільш екологічно безпечною за існуючих технологічних умов скидання кожного підприємства.
Відповідно до Закону України «Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства» одним з головних принципів розвитку водного господарства нашої держави є планування і впровадження методів водокористування, охорони вод, відтворення водних ресурсів, що базуються на басейнових принципах управління. Тому територіальний аспект дослідження є одним з принципових моментів: стабілізація рівня екологічної безпеки повинна відбуватись на всій території річкового басейну.
Система координування випусків шахтних вод до природних водотоків в межах річкового басейну забезпечить підвищення екологічної безпеки території через оптимізацію якості природних вод - системоутворюючого фактора водних екосистем.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов’язана з науковою тематикою кафедри геоекології та раціонального природокористування ДНУ та виконана в рамках Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води (затверджена постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1997 року) та Програми поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювачами на 2005-2016 роки.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є обґрунтування найбільш екологічно прийнятної системи регульованого скидання шахтних вод в межах річкового басейну, яка б дозволила мінімізувати небезпеку, пов'язану з високим рівнем мінералізації поверхневих вод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНА ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ СКИДАННЯ ШАХТНИХ ВОД ДО РІЧКОВОЇ МЕРЕЖІ (на прикладі басейну р.Самари)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок