Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Потрійні системи {Pr,Tb}-Al-{Si,Ge}. Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук

Потрійні системи {Pr,Tb}-Al-{Si,Ge}. Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук

Назва:
Потрійні системи {Pr,Tb}-Al-{Si,Ge}. Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Семусьо Наталія Зеновіївна
УДК 546:548.736.4
Потрійні системи {Pr,Tb}-Al-{Si,Ge}.
Фазові рівноваги, кристалічні структури і
електричні властивості сполук
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор хімічних наук
Гладишевський Роман Євгенович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук
Семенишин Дарія Іванівна,
Національний університет "Львівська Політехніка", професор кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук
Парасюк Олег Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри загальної та неорганічної хімії
Провідна установа | Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра неорганічної хімії
Захист відбудеться “18” квітня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “14”березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основою пошуку нових матеріалів із необхідними для застосувань властивостями є результати кристалохімічних досліджень: вивчення взаємодії між елементами, що представляють у виді діаграм стану або їх ізотермічних перерізів, встановлення кристалічної структури сполук і визначення фізичних властивостей. Серед сполук, на основі яких створюють матеріали, важливе значення мають інтерметалічні сполуки (ІМС), що є складовими частинами легких конструкційних матеріалів (алюмініди Ni, Fe, Ti, Zr), жароміцних і тугоплавких матеріалів (силіциди V, Fe, Co, Cr, Mo), магнітних матеріалів (сполуки рідкісноземельних і перехідних металів). Широке застосування одержали магніти SmCo5 і Nd2Fe14B із різноманітними заміщеннями, напівпровідники із структурами типів алмазу, в’юрциту та халькопіриту, класичні надпровідники. ІМС застосовують також в якості лазерних діодів, оптичних детекторів, термоелектриків, накопичувачів водню, гетерів, бабітів, каталізаторів, пірофорних речовин, прецизійних і ювелірних сплавів. Однак, алюмосиліциди і алюмогерманіди рідкісноземельних металів (РЗМ) ще не одержали належного застосування. Серед них є надпровідники (Y2AlGe3) та сполуки (наприклад, CeAl2Si2), що можуть зміцнювати Al в процесі старіння. Обмежене застосування таких сполук пояснюється, в певній мірі, недостатнім дослідженням взаємодії між РЗМ, Al і Si або Ge. З метою вияснення можливостей утворення нових сполук необхідно дослідити ізотермічні перерізи ще не вивчених діаграм стану потрійних систем РЗМ-Al-{Si,Ge}, встановити склад, кристалічну структуру, а також фізичні властивості сполук, які утворюються в цих системах. Порівняльний аналіз отриманих результатів із відомими в літературі можливо сприятиме прогнозуванню взаємодії в споріднених системах.
Про актуальність досліджень потрійних систем, що містять одним із компонентів РЗМ, свідчить зростання кількості відповідних наукових публікацій за останнє десятиріччя.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках напряму кафедри неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з координаційним планом “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин і матеріалів” науково-експертної ради Міністерства освіти України за напрямом “Хімія, хімічна технологія, хімічне машинобудування” по темі “Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів”, № державної реєстрації 0197U018093.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Потрійні системи {Pr,Tb}-Al-{Si,Ge}. Фазові рівноваги, кристалічні структури і електричні властивості сполук

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок