Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АРТРОПАТІЙ У ХВОРИХ З ГІПОТИРЕОЗОМ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АРТРОПАТІЙ У ХВОРИХ З ГІПОТИРЕОЗОМ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АРТРОПАТІЙ У ХВОРИХ З ГІПОТИРЕОЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П.Л. ШУПИКА
ТКАЧЕНКО ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА
УДК 616.441-008.64:616.72
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АРТРОПАТІЙ У ХВОРИХ З ГІПОТИРЕОЗОМ
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній медичній академії післядипломної освіти
імені П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Лисенко Григорій Іванович,
Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, завідувач кафедри сімейної медицини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Заремба Євгенія Хомівна,
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, професор кафедри сімейної медицини
доктор медичних наук, професор
Швед Микола Іванович,
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри внутрішньої медицини з клінічною імунологією та алергологією
Провідна установа Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ)
Захист відбудеться “20” лютого 2007 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .613.06 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “19” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т.М. Бенца
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Загальна розповсюдженість гіпотиреозу (ГТ) в популяції становить біля 10% з переважанням у старшій віковій групі [О. Кривошеєв, В. Вороненко, 2003]. В Україні розповсюдженість ГТ за останнє десятиріччя зросла в середньому в 2 рази, найвищі рівні захворюваності виявлені в Київській області [І. Матасар, М. Голубчиков, 2002].
Артропатії – вторинний суглобовий синдром, який зустрічається у
20-25% хворих на ГТ [Г. А. Мельниченко, 1999]. На даний час механізм виникнення артропатій при ГТ залишається маловивченим. Вважається, що внаслідок дефіциту тиреоїдних гормонів порушується обмін гіалуронідази, збільшується продукція гіалуронової кислоти та інших мукополісахаридів, відбувається їх накопичення в суглобах, що призводить до гідратації та мукоїдного набряку тканин суглобів [Н.Т. Старкова, 2002; R.M.1995; M.2003; L.2004]. Виникнення артропатії у хворих на ГТ L. Punzi та співав. (2002) пов’язують з дисбалансом імунної системи. Вони виявили кореляцію між частотою поліартралгій та рівнем інтерлейкіну-1в у синовіальній рідині, тиреотропного гормону (ТТГ), мікросомальних антитіл до щитоподібної залози (ЩЗ) і ШОЕ в крові.
Артропатії при ГТ можуть бути пов’язані з супутньою патологією суглобів (ревматоїдний артрит, остеоартроз та ін.). Дослідженню імунологічних показників у таких хворих присвячені поодинокі роботи [Г-Б.І. Ізмайлов, 1999; A.P. Andonopoulos, 1996]. Не визначеною залишається роль цитокінів. Детальне вивчення клініко-імунологічних показників у хворих на ГТ з ураженням суглобів різного генезу дозволить розширити уявлення про патогенетичні механізми розвитку артропатій при ГТ, стане основою більш раціонального ведення таких хворих.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом науково-дослідної роботи кафедри сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика: “Аналіз факторів ризику та прогнозування перебігу автоімунних захворювань” (№ державної реєстрації 0101U000240), у виконанні якої автором проведено дослідження клініко-патогенетичної характеристики артропатій у хворих на ГТ.
Мета дослідження. Дослідити клініко-патогенетичні особливості перебігу артропатій при гіпотиреозі, співставити результати клінічного та імунологічного обстеження хворих на гіпотиреоз з артропатіями різного генезу, підвищити ефективність лікування пацієнтів з даною патологією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА АРТРОПАТІЙ У ХВОРИХ З ГІПОТИРЕОЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок