Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО

ЛЕВИЦЬКА МАРИНА БОРИСІВНА
УДК 351.741.
 
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.01 теорія та історія держави і права,
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Київ 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії держави та права Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ).
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент
Тихомиров Олександр Деонисович
професор Національної академії
внутрішніх справ України (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Назаренко Євгенія Володимирівна
професор Академії праці і соціальних відносин
Федерації профспілок України (м. Київ)
кандидат юридичних наук, доцент
Шмоткін Олексій Вікторович
начальник кафедри Національної академії
Служби безпеки України (м. Київ)
Провідна установа - Національна юридична академія України ім. Ярослава
Мудрого, кафедра теорії держави та права (м. Харків)
Захист відбудеться 15 листопада 2002 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави та права ім. В.М. Корецького НАН України ( 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту
Автореферат розіслано 14 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Проблема “безпеки” на початку ХХІ століття набула універсального змісту. Окрім традиційної військової та військово-політичної сфери, вона поширилася на області соціальних, економічних, правових, культурних, екологічних та інформаційних відносин. До того ж, існує тенденція до появи різноманітних видів безпеки: енергетичної, продовольчої, демографічної, епідеміологічної тощо, що зумовлено виникненням відповідних загроз як національного, так і глобального рівнів.
Для українського суспільства питання забезпечення національної безпеки стоять особливо гостро, що пояснюється наявністю таких проблем як:
необхідність створення сприятливих умов для подальшого розвитку українського суспільства та держави; існування перманентної економічної кризи; порушення прав і свобод людини і громадянина в Україні та за її межами; зростання рівня злочинності та корупції; поширення загрози тероризму, неконтрольованого розповсюдження зброї та наркотиків; загрозливий стан довкілля; значне ускладнення демографічної ситуації.
Необхідною передумовою належного захисту національних інтересів та протидії зазначеним загрозам є створення та ефективне функціонування системи забезпечення національної безпеки. В цій системі значна роль належить органам внутрішніх справ, завданням яких в є протидія певним внутрішнім загрозам, насамперед, боротьба із злочинністю, забезпечення громадської безпеки, участь у захисті населення в разі катастроф, стихійних лих тощо.
Відповідно в умовах сьогодення органи внутрішніх справ поступово перетворюються із державного органу, що виконує каральні функції, на орган, основним пріоритетом діяльності якого є захист інтересів суспільства, що зумовлює зміну їх місця та ролі в системі забезпечення національної безпеки.
Все це зумовлює гостру потребу в дослідженні проблем стану і розвитку системи забезпечення національної безпеки, її правових, організаційних та інших складових, нормативно-правового забезпечення організації та функціонування суб’єктів системи забезпечення національної безпеки України, зокрема, органів внутрішніх справ.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається також відсутністю теоретико-правових досліджень питань місця та ролі органів внутрішніх справ у системі забезпечення національної безпеки України, проблем правового регулювання їх діяльності по забезпеченню національної безпеки, правових форм взаємодії з іншими суб'єктами цієї системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок