Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОГОРСЬКА Ірина Іванівна ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ФРАНЦІЇ

ПОГОРСЬКА Ірина Іванівна ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ФРАНЦІЇ

Назва:
ПОГОРСЬКА Ірина Іванівна ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ФРАНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
УДК 327 (44+ЄС)
ПОГОРСЬКА Ірина Іванівна
ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ФРАНЦІЇ
Спеціальність: 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем
і глобального розвитку
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник:
Доктор історичних наук, професор КАМІНСЬКИЙ Євген Євменович, завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Офіційні опоненти:
Доктор історичних наук, професор КУДРЯЧЕНКО Андрій Іванович, директор Міжнародної кадрової академії;
Кандидат політичних наук, РОЗУМЮК Володимир Михайлович, старший науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Провідна установа:
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародних відносин і зовнішньої політики, м. Київ.
Захист відбудеться " 03 " грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м.Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м.Київ, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий 01.11.2002 року.
Вчений секретар cпеціалізованої вченої ради Сушко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається сутнісною зміною парадигми світового розвитку 2-го і 3-го тисячоліть, що викликає надто диференційовані, а часом і суперечливі оцінки в різних школах політичної думки. Інша складова актуальності обумовлена тим, що вплив глобальних тенденцій інтрасистемного і міжсистемного інтеграціоналізму зумовлює особливість зовнішньої дії стабільної європейської держави як принципового актора інтеграційної синергетики. Дисертант виходить з того, що саме інституалізація регіональної політичної системи сьогодні дедалі очевидніше веде до множинної інтегральної єдності елементів європейського процесу. При цьому ЄС як ланка системної організації все частіше подається як проміжний інститут та етап. ЄС як політико-системний інститут доводить реальність практичної верифікації внутрішнього зв'язку в науковій конструкції "регіональна інтеграція і глобальний процес".
Франція як системна складова, що впроваджує на макрорівень політичної дії ЄС національні настанови, демонструє ефективність якісно нового шляху національно-державної самореалізації в масштабі світової системи міжнародних відносин. Мікрорівень французької дії, взятої окремо, віддзеркалює сингулярний характер розв'язання дихотомії "національна держава Ї регіон", що увібрала в себе традиції власного формування, досвід практичної участі, бачення "ідеальної" моделі регіонального системоутворення. Відтак, дослідження французької інтеграційної політики є необхідним елементом пізнання процесу європейської регіональної інтеграції в цілому.
Іншими чинниками актуальності є: статусна особливість Франції в системі регіональних взаємозв'язків як провідного актора інтеграційної взаємодії, високий ступінь французького впливу на процес розширення ЄС на Схід, активність рольового алгоритму Франції в інституційно-функціональному механізмі інтрарегіональної регуляції, спектральна широта і вагомість французького представництва в міжнародних організаціях, резонансність інтеграційної дії Республіки в планетарному масштабі.
Окремим чинником актуальності дослідження є входження України у нове тисячоліття як суверенної незалежної держави з європейським імперативом розвитку. Нова ситуація потребує цілісного аналізу та використання інтеграційного досвіду Франції як "середньої" держави в системі високого рівня взаємозалежності. Вагомий фактологічний матеріал дисертації дозволяє на конкретному прикладі чітко з'ясувати сенс, особливості і механіку участі національних акторів у виробленні інтегративного "політичного продукту", що має науково-теоретичне і практичне значення для вдосконалення інтеграційної стратегії України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОГОРСЬКА Ірина Іванівна ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА ФРАНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок