Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНДОТЕЛІАЛЬНІ ТА ЗАПАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

ЕНДОТЕЛІАЛЬНІ ТА ЗАПАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

Назва:
ЕНДОТЕЛІАЛЬНІ ТА ЗАПАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство охорони здоров’я України
Харківський державний медичний університет
ПСАРЬОВА ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
УДК 616.127-004-092:611-018.74:616.127-004-002.17
ЕНДОТЕЛІАЛЬНІ ТА ЗАПАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Власенко Михайло Антонович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії та нефрології
Офіційні опоненти – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Латогуз Іван Кіндратович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб, лікувальної фізкультури та спортивної медицини.
Доктор медичних наук, професор Ніконов Вадим Володимирович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри швидкої та невідкладної допомоги.
Провідна установа – Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН
України, відділ серцевої недостатності, м. Київ
Захист відбудеться „27”травня 2005 р. в 10.00 годин, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
Автореферат розісланий „20”квітня 2005 р
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради.
кандидат медичних наук, доцент Т.В.Фролова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема серцевої недостатності, механізмів її розвитку, прогресування та лікування залишається однією з найбільш актуальних клінічних проблем у медичній практиці. Актуальність даної проблеми обумовлена відносно високою частотою СН серед населення, що в цілому складає в популяції 1-2 % (М.А. Гуревич, А.М. Григор`єва, 2002) і прогресуючим її збільшення. Передбачається, що до 2010 року число хворих на СН досягне 7% (С.Н. Терещенко і співавтори 1999). При цьому серед причин СН перше місце посідає ішемічна хвороба серця, у тому числі і перенесений інфаркт міокарда (Л.Г.Воронков,1999). Незважаючи на вдосконалення принципів терапії, упродовж першого року після виникнення СН вмирає до 15% хворих, а до 5-6 року летальність сягатєме 67-80% (Д.В. Преображенський, Б.А. Сидоренко, 2002, 2001, А. Мочава, 1999). Усе це спричинило нагальність поглибленого вивчення проблеми розвитку та лікування ХСН у хворих з атеросклеротичним і постінфарктним кардіосклерозом, механізмів її формування, стану ендотеліальних і запальних процесів і можливостей активного терапевтичного втручання(Л.Г.Воронков,1998,2003). Еволюція концепції, яка максимально пояснює патофізіологічні механізми, що лежать в основі формування СН, і визначає підходи в її лікуванні, здійснювалася в декілька етапів. Основне значення надавалось зниженню скорочувальної функції серцевого м`яза (Л.Т. Малая, Ю.Г. Горб, І.Д. Рачинський, 1994, С.В. Зіц, 2000), пов`язане з порушенням перфузії органів та тканин і активації нейрогуморальних механiзмiв. Сигналом активації нейрогуморальних систем і причиною виникнення СН є зниження насосної функції міокарда та порушення периферичного кровообігу разом зі збільшенням перед- і пост навантажувальних характеристик. Відповідно до цієї концепції активація симпатичної частини вегетативної нервової системи та ренін – ангіотензин – альдостеронової системи при ХСН обумовлює гемодинамічні порушення внаслідок констрiкції периферичних артерій та артеріол, а також збільшення затримки натрію та води. У наш час вона є досить визнаною, підтвердженою результатами багатьох досліджень і характеризується впровадженням у клінічну практику інгібіторів ангіотензин - перетворюючого ферменту та антагоністів рецепторів ангіотензину II 1го субтипу (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНДОТЕЛІАЛЬНІ ТА ЗАПАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок