Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 20-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 20-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

Назва:
НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 20-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ЖУКОВСЬКИЙ Олександр Іванович
УДК 94 (477) “1921/1929”
НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ
У 20-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ
ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Чернівці – 2006


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Курило Володимир Михайлович,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра історії України та зарубіжних країн, професор
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет,
кафедра всесвітньої історії, професор
кандидат історичних наук, доцент
Місінкевич Леонід Леонідович,
Хмельницький університет управління та права,
кафедра філософії та політології, доцент
Провідна
установа: |
Інститут історії України НАН України,
відділ історії України 20-30-х років ХХ століття (м.Київ)
Захист відбудеться 28.04.2006 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 24.03. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. У сучасних умовах, коли Україна інтенсивно розвивається як демократична держава, перед нею стоять нагальні завдання, пов’язані із забезпеченням всіх прав та свобод громадян. Значну частину населення України складають представники національних меншин – поляки, євреї, німці та інші національності, які за своїми мовно-культурними відмінностями вимагають до себе особливого ставлення.
Сьогодні проблеми національних меншин, зокрема, їх мирне співіснування з титульним етносом, не тільки не втратили своєї ваги, а й посідають одне із головних місць у політиці провідних країн світу. Тому будь-який досвід – позитивний чи то негативний – із розв’язання національного питання в сучасних умовах є надзвичайно корисним. На сучасному етапі розвитку України необхідним є дослідження національних особливостей народів, що проживають на її території. В цьому контексті особливо актуальним є вивчення радянського періоду 1920-х років на Україні і, зокрема, політики коренізації, яка передбачала комплекс заходів по задоволенню суспільно-політичних, соціально-економічних, культурних потреб різних національностей.
Вивчення наслідків політичних кроків більшовицького уряду, пов’язаних із вирішенням проблем національних меншин та механізмів їх здійснення, дає змогу виокремити раціональні зерна, які можуть бути використані при налагоджені міжнаціональних відносин, що і визначає практичний бік актуальності досліджуваної теми. Крім цього, дослідження суспільно-політичного та культурного життя різних національностей у 20-ті роки ХХ століття на території Правобережної України дає змогу окреслити їх основні позитивні історико-етнічні традиції, щоб відродити їх у сучасних умовах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у рамках проблеми “Етноси України”, що розробляється кафедрою історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету.
Мета і завдання дослідження. На основі широкого кола опублікованих та неопублікованих джерел комплексно дослідити суспільно-політичний та культурний розвиток євреїв, поляків і німців Правобережної Україні у 20-ті роки ХХ ст. Мета конкретизується такими завданнями:
·
визначити динаміку чисельності та питомої ваги євреїв, поляків і німців та їх розселення по губерніям Правобережжя;
·
дослідити процес створення національних адміністративно-територіальних одиниць на території Правобережної України у 1920-ті рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 20-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок