Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНІ ЗМІНИ АКТИВНОСТІ ГІДРОЛАЗ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ КУРЕЙ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ

АДАПТИВНІ ЗМІНИ АКТИВНОСТІ ГІДРОЛАЗ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ КУРЕЙ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ

Назва:
АДАПТИВНІ ЗМІНИ АКТИВНОСТІ ГІДРОЛАЗ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ КУРЕЙ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ТА БІОТЕХНОЛОГІЙ
ІМЕНІ С.З. ҐЖИЦЬКОГО
ПАСІЧНА ЮЛІАНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 636.5.087.7:577.15
АДАПТИВНІ ЗМІНИ АКТИВНОСТІ ГІДРОЛАЗ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ КУРЕЙ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ
03.00.13 — фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів — 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН.
Науковий керівник: | доктор ветеринарних наук, професор
Стояновський Володимир Григорович,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Смолянінов Борис Вікторович,
Одеський державний аграрний університет, завідувач кафедри фізіології та біохімії сільськогосподарських тварин;
доктор ветеринарних наук, доцент
Ніщеменко Микола Прокопович,
Білоцерківський національний аграрний університет, завідувач кафедри нормальної і патологічної фізіології тварин.
Захист відбудеться „18” червня 2008 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького за адресою: м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий „14” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор П. І. Головач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку птахівництва проблема підвищення адаптивних можливостей організму до впливу різних аліментарних чинників є однією з головних у фізіології і біохімії живлення птиці. Показано, що незбалансована годівля, різка зміна складників корму, наявність антипоживних речовин, мікотоксинів та їх метаболітів викликає у птиці порушення процесів травлення, що виявляється у зниженні активності ферментів гідролітичної дії, коефіцієнта перетравності корму та погіршенні засвоєння поживних речовин у тонких кишках (Стояновський В. Г., 1999; Рубан Б. В., 2005; Ortize L. T., Alzueta C., 1994; Brenez A. et al., 2002; Іваницький М. Є., 2004). Із огляду на це, сьогодні є перспективними дослідження, які стосуються використання у складі кормосумішок для птахів альтернативних джерел енергії і протеїну, зокрема, зерна ячменю, бобових, олійних культур та продуктів їх переробки (Ратич І. Б., Лісна Б. Б., 2005; Скареднова О. и др., 2005), з метою здешевлення вартості комбікормів та ефективнішого використання поживних речовин корму (Ніщеменко М. П., 2005; Bozkurt M., Cabuk M., Alcicek A., 2006; Смолянінов Б. В., 2007). Слід зауважити, що до сьогодні у літературі недостатньо висвітлені питання, які стосуються адаптивних змін активності гідролаз у тонких кишках птиці за впливу різних кількостей введення таких складових раціону.
У результаті зараження кормів мікотоксинами, які при їх споживанні негативно впливають на організм птиці, все більше звертається увага практиків на дію цих речовин. Вплив мікотоксинів на організм птиці досліджувався багатьма авторами, проте його описи не відображали повної картини токсикодинаміки в організмі, а обмежувались, в основному, клінічними ознаками, деякими гематологічними і біохімічними показниками та патоморфологічними змінами (Духницький В. Б., 2003; Іщенко В. Д., 2004; Pande V. V., Kurkure N. V., Bhandarkar A. G., 2006; Коцюмбас Г. І., 2008). Зараз у літературі є мало даних стосовно впливу мікотоксинів, зокрема Т-2 токсину, на адаптивні зміни активності ферментів органів травлення птахів. А такі дослідження є важливою ланкою у вивченні патогенезу Т-2 токсикозу в організмі птиці. Цим зумовлена актуальність дослідження впливу Т-2 токсину на адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДАПТИВНІ ЗМІНИ АКТИВНОСТІ ГІДРОЛАЗ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ КУРЕЙ ЗА ДІЇ АЛІМЕНТАРНИХ ЧИННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок