Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНІЙНІ ТА НЕЛІНІЙНІ ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТНИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ SiC, AlN і Si3N4

ЛІНІЙНІ ТА НЕЛІНІЙНІ ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТНИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ SiC, AlN і Si3N4

Назва:
ЛІНІЙНІ ТА НЕЛІНІЙНІ ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТНИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ SiC, AlN і Si3N4
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ПРОКОПЕЦЬ ВАДИМ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 535.323+535.341+535:530.182
ЛІНІЙНІ ТА НЕЛІНІЙНІ ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТНИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ SiC, AlN і Si3N4
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі оптики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Наукові керівники: доктор фізико-математичних наук, професор
Шайкевич Ігор Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри оптики фізичного факультету
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Робур Любомир Йосипович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри оптики фізичного факультету
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Клюй Микола Іванович,
провідний науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Філатов Юрій Данилович,
провідний науковий співробітник Інституту надтвердих матеріалів імені В.М. Бакуля НАН України
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 23 травня 2005 року о 1630 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.23 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 2, корп. 1, фізичний факультет, ауд. 200
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 19 квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23,
доктор фізико-математичних наук, професор Поперенко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток сучасних технологій та техніки вимагає значного підвищення робочих характеристик машин та механізмів, які можуть працювати в екстремальних умовах експлуатації (високі температури, хімічно агресивні середовища, значні механічні навантаження) та зменшення їх ваги й енергетичних затрат на виготовлення. Низька високотемпературна та недостатня хімічна стійкість обмежують використання металів та сплавів за екстремальних умов експлуатації. Перспективними матеріалами є композитні керамічні матеріали, виготовлені методами порошкової металургії. Окрім того, виготовлення деталей методами порошкової металургії дозволяє значно знижувати енергетичні затрати в порівнянні з традиційними методами металообробки, продовжувати термін експлуатації деталей машин та механізмів.
Перспективними в цій області є керамічні матеріали, виготовлені на основі карбіду кремнію, нітриду алюмінію та нітриду кремнію. Вироби із керамічного SiC широко використовують в техніці високих температур в якості вогнетривкого та електроізоляційного матеріалу, та як абразивний та ріжучий інструмент. Окрім того, карбід кремнію використовується для виготовлення високотемпературних напівпровідникових приладів, в тому числі світлодіодів та електролюмінесцентних екранів. Нітрид алюмінію має люмінесцентні властивості і застосовується для виготовлення електрооптичних приладів. Завдяки добрим теплопровідним та ізоляційним властивостям він використовується в електронній промисловості при виготовленні інтегральних схем. На основі композитів SiC та AlN створюють матеріали із наперед заданою шириною забороненої зони. Нітрид кремнію Si3N4 – є важливим керамічним матеріалом, який широко застосовується в енергетичній, хімічній, автомобільній промисловості та при виготовленні ріжучого інструменту. Також нітрид та оксинітрид кремнію широко застосовується в електронній промисловості при виготовленні інтегральних схем та при виготовленні оптоволоконних пристроїв.
Тому вивчення фізичних і, зокрема, оптичних властивостей керамічних матеріалів є актуальним завданням як з теоретичної, так і практичної сторони.
Таким чином, актуальність досліджень лінійних та нелінійних оптичних властивостей керамічних композитних матеріалів пов‘язана як з науковими, так і з прикладними проблемами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІНІЙНІ ТА НЕЛІНІЙНІ ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИТНИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ SiC, AlN і Si3N4

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок