Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНО-ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА ЮРИСТА (ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)

ПРОФЕСІЙНО-ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА ЮРИСТА (ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПРОФЕСІЙНО-ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА ЮРИСТА (ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
АНУФРІЄНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 340.12
ПРОФЕСІЙНО-ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА ЮРИСТА
(ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)
спеціальність 12.00.12 – філософія права
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії права та юридичної логіки Київського національного університету внутрішніх справ
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор
Сливка Степан Степанович,
Львівський державний юридичний університет,
перший проректор з навчальної та методичної роботи
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент
Гуренко Марина Миколаївна,
Кримський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ,
професор кафедри теорії, історії держави і права
кандидат філософських наук, доцент
Титаренко Сергій Анатолійович,
Луганський національний аграрний університет,
доцент кафедри політології та соціології
Провідна установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “06” квітня 2007 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 у Київському національному університеті внутрішніх справ (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібіотеці Київського національного університету внутрішніх справ (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розісланий “01” березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Право базується на традиціях культури. Нині процес реалізації волі сучасного суспільства щодо правового захисту себе від небезпек внутрішніх деструкцій, як свідчить світова юридична практика, багато в чому залежить від рівня професійної культури юриста в цілому та її політичної складової зокрема. Саме належний рівень політичної культури юриста в професійному вимірі – професійно-політичої культури юриста – може прискорити еволюційний вихід суспільства зі стану соціокультурної кризи, що пов’язана, перш за все, з відсутністю належного правового вирішення політичних проблем, характеризується неефективним позитивно-правовим регулюванням політичної системи, проявом правового нігілізму, послабленням нормативно-регулятивної функції позитивного права, недостатньо раціональною дією відповідних його механізмів.
Стосовно сучасної Української держави, яка відзначила 15-річчя своєї незалежності, слід зауважити, що процес деполітизації державних установ, проведення конституційної та політичної реформ, необхідність усунення конкретних недоліків у чинному законодавстві, які хибно впливають на політичну систему, потребують відповідного рівня професійно-політичної культури юриста.
Необхідність розробки теми дисертації посилюється й у зв’язку з тим, що професійні дії українських юристів на початку ХХІ ст. пов’язуються як із політичною владою, так із політичною діяльністю та ще знаходяться під впливом ідеології тоталітаризму, що в першу чергу характеризується подвійною мораллю, адміністративно-силовим примусом держави за практичної відсутності впливу традицій національної духовної культури та українського звичаєвого права.
Сучасні тенденції розвитку правової соціальної української державності вказують на особливу роль у цьому процесі впливу юриста на політичну сферу і впливу цієї сфери на право. Усвідомлюючи досвід Євросоюзу, окремо слід зазначити й складність тлумачення сутності участі юриста у політичній діяльності. Вона залежить, насамперед, від його конкретних службово-функціональних обов’язків, а поза межами його професійних дій, більшою мірою, від особистісної політичної культури юриста.
Разом з цим, недостатній рівень професійно-політичної культури юриста під час побудови в незалежній і суверенній Україні правової демократичної держави, закріпленої Конституцією України, може спричинити ситуацію, коли юридичний конфлікт переростає в загальнодержавну політичну кризу і ставить суспільство на межу розколу та громадянської війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНО-ПОЛІТИЧНА КУЛЬТУРА ЮРИСТА (ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок