Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ

УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Українська академія банківської справи
 
ДМИТРЕНКО МИКОЛА ГАВРИЛОВИЧ
УДК 336.72
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Суми – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи Національного банку України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Міщенко Володимир Іванович,
Українська академія банківської справи,
проректор з підготовки наукових кадрів
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Українська академія банківської справи,
завідуюча кафедрою фінансів
-
кандидат економічних наук
Лукін Дмитро Анатолійович,
керуючий АКБ “Зевс”, м. Суми
 
Провідна установа - Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра фінансів і кредиту,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “27” червня 2001 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська 57.
Автореферат розісланий “23” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Коваленко В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку банківської системи України характеризується процесами її становлення та зміцнення, внаслідок чого відбувається концентрація банківського капіталу, розширення мережі банківських установ, видів фінансових послуг, застосовуються нові методи та прийоми банківського менеджменту, посилюється взаємний зв’язок і залежність банків один від одного, активно розпочалися процеси реструктуризації банківської системи.
У зв’язку з цим надзвичайно важливого значення набуває проблема організації та вдосконалення фінансової роботи в банках, впровадження засад фінансового менеджменту і, зокрема, формування стійкого механізму управління фінансами комерційного банку, що базується на управлінні активами і зобов’язаннями банку, плануванні доходів і видатків, оцінці фінансових ризиків, притаманних банківській діяльності, а також розробки заходів щодо їх запобігання.
До останнього часу переважна більшість банків при управлінні фінансами використовувала здебільшого власні положення та інструктивні матеріали, які не завжди дозволяли чітко організувати зазначений процес. Запровадження єдиних стандартів бухгалтерського обліку в банках, а також розроблені Національним банком України нормативні та інструктивні матеріали й положення щодо управління фінансами банку дозволяють уніфікувати ці процеси та забезпечити їх ефективну реалізацію.
Актуальність обраної теми дослідження визначається необхідністю системного розв’язання фінансових проблем, що зумовили загострення ризикових явищ у середовищі комерційних банків України.
Спроби виходу з кризи в межах існуючих фінансових відносин на базі екстенсивного нарощування традиційних заходів неодмінно призвели б до розкручування спіралі кризового загострення і наростання збитків. Зокрема, як збільшення, так і зменшення обсягів кредитування на основі існуючої економічної бази ще більше ускладнить фінансову ситуацію банків. З іншого боку, заходи традиційної банківської політики, що пов’язана з підвищенням відсоткових ставок, унеможливлюють доступ до банківських послуг і так само ведуть до збитків банків та стаґнації виробництва. Тому виникає необхідність пошуку обґрунтованих шляхів і методів оптимізації інтересів клієнтів банку, і безпосередньо самого банку, а це можливо лише на основі нових підходів до управління фінансами комерційного банку.
Проблеми управління фінансами комерційних банків активно досліджуються у світовій та вітчизняній науковій літературі. Серед зарубіжних дослідників різні аспекти цієї проблеми вивчали Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок