Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> забезпечення активної відмовостійкості систем керування статично нестійкими динамічними об’єктами

забезпечення активної відмовостійкості систем керування статично нестійкими динамічними об’єктами

Назва:
забезпечення активної відмовостійкості систем керування статично нестійкими динамічними об’єктами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
ГАВРИЛЕНКО Олег Іванович
УДК 681.5.09:681.518.2
забезпечення активної відмовостійкості систем керування статично нестійкими динамічними об’єктами
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор КУЛІК Анатолій Степанович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідуючий кафедрою систем керування літальними апаратами.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор ХАРЧЕНКО Вячеслав Сергійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідуючий кафедрою комп’ютерних систем літальних апаратів;
кандидат технічних наук, ОСТРОУМОВ Борис Володимирович, ВО “КОМУНАР” Науково-технічне спеціальне конструкторське бюро “ПОЛІСВІТ”, начальник відділу.
Провідна установа:
Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра штучного інтелекту, Міністерство освіти і науки України, Харків.
Захист відбудеться 13.06. 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, Харків-70, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” (61070, Харків-70, вул. Чкалова, 17).
Автореферат розісланий 06.05. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумаченко І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Безупинний зріст складності літальних апаратів, поширення функціональних можливостей їх систем та широке використання автоматичного керування призводить до того, що разом з необхідністю покращення традиційних економічних, тактико-технічних і якісних показників в авіаційній галузі України стає актуальною проблема забезпечення потрібного рівня відмовостійкості та відмовобезпеки авіаційної техніки. Передавши керування складними технічними об’єктами автоматам, людина стає заручником створеної ним техніки. Деякі відмови в системах керування (СК) можуть призвести до виникнення небезпечних аварійних ситуацій, що не тільки спричиняють значні матеріальні втрати, але й являють собою серйозну небезпеку для здоров'я і життя пасажирів, обслуговуючого персоналу та населення, що особливо актуально для класу статично нестійких динамічних об'єктів. До нього можна віднести як об'єкти, що по своїй природі, від початку, є статично нестійкими (наприклад, статично нестійкий літальний апарат (ЛА)), так і ті, котрі стають статично нестійкими у певних режимах функціонування (наприклад, статично стійкий ЛА з кількома двигунами при відмові одного з них).
Першопричиною виникнення аварійних режимів функціонування технічних систем є окремі відмови, що породжуються неминучими процесами старіння і деградації різних елементів, вузлів, агрегатів, помилками проектування і виробництва, неправильною експлуатацією й обслуговуванням, появою непередбачених факторів і умов, а також цілим рядом інших об'єктивних обставин. Момент появи відмови, місце виникнення та її фізичні характеристики являють собою випадкові події, що зумовлені невизначеністю у функціонуванні елементів авіаційних систем. Один з конструктивних напрямків зняття цієї невизначеності та підтримки необхідної якості функціонування системи керування при виникненні аварійних ситуацій – це наділення СК властивістю активної відмовостійкості.
Науковою базою для дисертаційних досліджень послужили роботи в області інтелектуального керування: А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: забезпечення активної відмовостійкості систем керування статично нестійкими динамічними об’єктами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок