Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ООН У БОРОТЬБІ ПРОТИ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ

РОЛЬ ООН У БОРОТЬБІ ПРОТИ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ

Назва:
РОЛЬ ООН У БОРОТЬБІ ПРОТИ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГУЦМАН МАРІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК: 327.7:323.285
РОЛЬ ООН У БОРОТЬБІ
ПРОТИ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних організацій та дипломатичної служби Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
СКОРОХОД Юрій Степанович
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародних організацій та
дипломатичної служби
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БРУЗ Володимир Семенович
Київський славістичний університет,
професор кафедри міжнародної інформації
кандидат політичних наук, доцент
ПОЛТОРАЦЬКИЙ Олександр Сергійович
Дипломатична Академія України при Міністерстві
закордонних справ України (м. Київ),
доцент кафедри європейської та євроатлантичної політики
Захист відбудеться 26 травня 2008 року о 14-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 24 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Константинов В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Глобальні зміни у світі, які відбулися на рубежі XX-XXI сторіч, спричинили трансформацію тероризму із методу досягнення політичних цілей у глобальну проблему, а події, які відбулися 11 вересня 2001 р. у Сполучених Штатах Америки, надали їй нового виміру та висунули на чільне місце серед інших глобальних проблем сьогодення.
Складність проблеми міжнародного тероризму полягає в тому, що вона тісно пов’язана з іншими актуальними для XXI ст. проблемами (розповсюдженням зброї масового знищення, кримінальною злочинністю, культурними зубожінням, руйнуванням основ багатополюсного світового порядку, невирішеними внутрішніми конфліктами, бідністю та економічною відсталістю окремих регіонів) і перебуває у постійному взаємозв’язку з ними: вони є причиною активізації тероризму і, водночас, до певної міри, наслідком терористичної діяльності.
Досвід останніх років свідчить, що в принципово новій ситуації, яка склалася на початку XXI сторіччя, окрема держава чи міжнародна організація не здатні самостійно протистояти загрозі такого типу. Нагальною стає потреба розробки цілісної програми, спрямованої на ліквідацію прямих та опосередкованих причин активізації тероризму та тісне співробітництво усіх учасників міжнародного співтовариства в боротьбі проти загрози. Провідна роль при виконанні цього завдання має бути відведена (покладена на) ООН, яка, в силу своєї позиції (єдина універсальна міжнародна організація на сьогодні) здатна консолідувати міжнародне співтовариство у цій справі, а практичні розробки можуть успішно бути використані і іншими учасниками міжнародної антитерористичної коаліції.
Протягом більш як 40 років в ООН проводиться серйозна робота по розробці адекватних юридично обґрунтованих і реально діючих механізмів для боротьби проти тероризму в міжнародному масштабі. Результатом здійснених зусиль є формування на глобальному рівні антитерористичної системи під егідою ООН та її спеціалізованих установ, яка включає в себе розгалужену міжнародно-правову договірну базу співробітництва держав у боротьбі з актами тероризму на суші, в морі та в повітрі, відображену у 13 конвенціях та 8 деклараціях, спеціально створені інститути Контртерористичний комітет Ради Безпеки ООН (КТК) та Виконавчий директорат Контртерористичного комітету (ВДКТК) - механізми співробітництва, контролю та моніторингу за виконанням зобов’язань, взятих на себе відповідно до положень Резолюцій Ради Безпеки ООН державами-членами та організаціями - партнерами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ ООН У БОРОТЬБІ ПРОТИ МІЖНАРОДНОГО ТЕРОРИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок