Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

СИСТЕМА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПІЩАЛКОВСЬКА Марина Костянтинівна
УДК 373.54.047
СИСТЕМА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО
ЗАКЛАДУ З ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.01 – "Загальна педагогіка та історія педагогіки"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічний наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, м.Київ.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Сисоєва Світлана Олександрівна, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, завідувач відділу інноваційних педагогічних технологій, м.Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Сидоренко Віктор Костянтинович, Інститут професійно-технічної освіти АПН України, директор, м.Київ;
кандидат педагогічних наук Самодрин Анатолій Петрович, Кременчуцька філія відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", завідувач кафедри психології і педагогіки, м. Кременчук.
 
Захист відбудеться 17 жовтня 2007 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул.М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (04060, м. Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий  15  вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Розвиток України як суверенної держави, перебудова суспільства на нових демократичних засадах, розвиток ринкової економіки висувають нові вимоги щодо підготовки молоді до праці, що в свою чергу вимагає посилення уваги до організації профільного навчання старшокласників в загальноосвітніх навчальних закладах. Особливого значення набуває свідоме професійне самовизначення молодої людини, що позитивно впливає на оволодіння нею майбутньою професією та подальшу професійну діяльність. Проблема профільного навчання старшокласників, напрями його розвитку визначені в основних державних документах про освіту в Україні: Державній національній програмі "Освіта. Україна ХХІ століття" (1993 р.); Законах України: "Про освіту" (1991 р.), "Про загальну середню освіту" (1999 р.); "Концепції загальної середньої освіти" (12-річна школа) (2001 р.); Національній доктрині розвитку освіти (2002 р.); "Концепції профільного навчання в старшій школі" (2003 р.).
Разом з тим, в організації профільного навчання старшокласників у загальноосвітньому навчальному закладі виникає ряд суперечностей, які знижують його ефективність, зокрема між: динамічним характером розвитку народного господарства в нових ринкових умовах в Україні і недостатнім урахуванням цієї динаміки у змісті профільної підготовки старшокласників; між наявним та необхідним об’ємом практичних та теоретичних знань, умінь та навичок учнів загальноосвітніх навчальних закладів; сучасним змістом програм з профільних дисциплін та кадровим забезпеченням щодо їх виконання у загальноосвітніх навчальних закладах; зростанням вимог до рівня професійної підготовки фахівців та відсутністю системи науково-методичного забезпечення на кожному етапі профільної підготовки учнів до неї; необхідністю свідомого вибору професії та випадковим, невмотивованим розподілом учнів за профілями навчання.
Одним із засобів вирішення цих суперечностей є впровадження в діяльність загальноосвітнього навчального закладу системи з профільного навчання старшокласників, здатної забезпечити ефективне спрямування навчально-виховного процесу з профільної підготовки школярів на свідомий вибір майбутньої професії, оволодіння необхідними початковими знаннями та уміннями. Система роботи загальноосвітнього навчального закладу з профільного навчання старшокласників повинна забезпечити врахування як інтересів учнів, так і їх природних здібностей та обдарувань, наступність у змісті профільного навчання школярів у системі роботи загальноосвітнього навчального закладу, розвиток уявлень про світ професій та подальші напрями профільної підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок