Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ НА ОСНОВІ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА НЕКОНДИЦІЙНИХ ГЛИН

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ НА ОСНОВІ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА НЕКОНДИЦІЙНИХ ГЛИН

Назва:
ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ НА ОСНОВІ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА НЕКОНДИЦІЙНИХ ГЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КОНДРАТЬЄВА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 691:699.86
ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ НА ОСНОВІ
ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
ТА НЕКОНДИЦІЙНИХ ГЛИН
05.23.05 – будівельні матеріали та вироби
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент,
Шпирько Микола Васильович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, доцент кафедри технології будівельних матеріалів, виробів та конструкцій.
 
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор Федоркін Сергій Іванович, Кримська академія природоохоронного і курортного будівництва, завідувач кафедри технології будівельних конструкцій та будівельних матеріалів
-
кандидат технічних наук, доцент Бєгун Олександр Іванович, Дніпропетровський державний аграрний університет, доцент кафедри експлуатації гідромеліоративних систем та технології будівництва
Провідна установа
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, кафедра будівельних матеріалів, Міністерство освіти і науки України (м.Харьків)
Захист відбудеться “11“ грудня 2001 р. о 13.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.01 Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського 24а, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського 24-а.
Автореферат розісланий 9 листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ……………… Баташева К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання економії енергоресурсів в Україні є одним з найбільш актуальних у зв’язку з тим, що щорічно витрачається близько 300 млн. т. умовного палива, а енерговитрати на одиницю валового національного продукту у 2 – рази перевищують показники економічно розвинутих країн. Знизити витрати енергоносіїв крізь огороджувальні конструкції при експлуатації теплотехнічного обладнання можливо шляхом підвищення таких показників теплоізоляційних матеріалів, як термічний опір, термостійкість, міцність та інші.
Для теплової ізоляції промислового обладнання, теплових агрегатів, трубопроводів використовуються різні теплоізоляційні матеріали: вапняно-кремнеземисті, азбестовмісні, перліто-керамічні, легковагі вогнетриви, а також діатомітові вироби, з яких найменшою теплопровідністю характеризуються матеріали, виготовлені пінометодом. Однак цей спосіб не має широкого застосування через відсутність недорогих та якісних піноутворювачів. Тому модифікація властивостей вітчизняних піноутворювачів є актуальним завданням, вирішення якого дозволить знизити вартість, підвищити експлуатаційні характеристики теплоізоляційних матеріалів.
Другим важливим завданням при створенні теплоізоляції є впровадження ресурсозберігаючої технології за рахунок застосування місцевої сировини та відходів промисловості. Введення металургійних шлаків та некондиційних легкоплавких глин сприяє процесам структуроутворення, які дозволяють оптимізувати пористу структуру, підвищити міцність, а також скоротити режим теплової обробки, витрати на добування та транспортування сировини, що значно знижує собівартість виробів та поліпшує екологічну обстановку у промислових регіонах країни.
У зв’язку з цим теоретичні та експериментальні дослідження, спрямовані на модифікацію вітчизняних піноутворювачів та розробку нового теплоізоляційного матеріалу на основі некондиційних глин та металургійних шлаків, що задовольняє сучасні вимоги, є актуальними та становлять інтерес для народного господарства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури з 1997 по 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ НА ОСНОВІ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА НЕКОНДИЦІЙНИХ ГЛИН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок