Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ГУСЕНИЧНОГО РУШІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАКТОРІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ГУСЕНИЧНОГО РУШІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАКТОРІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ГУСЕНИЧНОГО РУШІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЛОДІЙЧУК СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 631.372
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ
ГУСЕНИЧНОГО РУШІЯ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАКТОРІВ
05.22.02 – автомобілі та трактори
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті і в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Матейчик Василь Петрович, Національний транспортний університет, декан автомеханічного факультету.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Самородов Вадим Борисович, Національний технічний університет ”Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри “Автомобіле- і тракторобудування ”;
кандидат технічних наук, доцент Мотін Віктор Іванович, Національний транспортний університет, доцент кафедри “Автомобілі”.
Захист відбудеться “30” листопада 2007р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 у Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “29” жовтня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.К. Грищук


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Останнім часом поряд з колісними транспортними засобами в сільському господарстві все більшого застосування набувають гусеничні трактори. Їх використовують при енергомістких операціях на різних роботах в умовах перезволожених ґрунтів завдяки кращій прохідності і більш високому тяговому ККД. Поряд з цим, дослідженнями встановлено, що в загальному балансі втрат потужності в гусеничному тракторі на рушій припадає 60…80 %. При цьому основна частина втрат (50...70 %) припадає на тертя в самому рушії, з яких 30…50 % складають втрати на тертя в шарнірах гусениць. Тому зниження втрат потужності на тертя в шарнірах гусениць і підвищення їх довговічності є однією з актуальних задач, рішення якої можливе на основі глибоких теоретичних і експериментальних досліджень щодо впливу різних факторів на тертя в шарнірах гусениць і їх довговічність.
Дослідження шарнірів, що проводились заводами ХТЗ, ВгТЗ, АТЗ, інститутами ВИМ, НАТИ, переважно були спрямовані на пошук шляхів підвищення зносостійкості пальців і провушин (борування пальця, виготовлення біметалевих пальців, підбір матеріалів пальця і трака і т.д.). Крім того, для розрахунку втрат потужності в шарнірах гусениць використовувались значення коефіцієнта тертя, які були отримані на пристроях, що не достатньо адекватно відтворювали реальні умови роботи шарніра в гусеничному обводі трактора.
Розробці методики, теорії методики й устаткування, здатних відтворити реальні умови гусеничного шарніра на всіх режимах його роботи, а також визначенню моменту і коефіцієнта тертя залежно від контактного тиску та розробці практичних рекомендацій щодо зниження втрат потужності на тертя в гусеничному обводі трактора під час його експлуатації присвячена дисертаційна робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно до діючої “Державної програми виробництва технологічних комплексів машин і устаткування для сільського господарства, харчової і переробної промисловості на 1998 – 2005 рр.” та плану науково-дослідних та конструкторських робіт Луцького державного технічного університету та Національного транспортного університету.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є підвищення ефективності роботи гусеничного рушія сільськогосподарських тракторів за рахунок зниження механічних втрат в шарнірах гусениць.
Для досягнення мети вирішувались такі задачі:
1. Визначення взаємозв’язку моменту тертя і сил, що розтягують шарнір, з урахуванням характеру розподілу контактних тисків у парі тертя і коефіцієнта тертя від самих контактних тисків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ГУСЕНИЧНОГО РУШІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок